Яценюк
5.ua

Підсумкова прес-конференція Яценюка: основні сигнали

  Прем'єр-міністр підбив підсумки року. Ключові повідомлення: місія МВФ прибуде вже 8 січня; Крим буде наш, але не так швидко; вугілля купуватимемо на Донбасі лише за прозорою схемою; тарифи на енергоносії зростуть.

  Під двома державними прапорами і в кріслі зі шкірозамінника Прем'єр розпочав річну прес-конференцію. Оцінки своєї діяльності відразу переадресовує історикам, сам же обіцяє якось мемуари написати. В них згадає про бюджет-2015-го – він для прем'єра збалансований. Каже, не було б бюджету – грошей від МВФ теж не бачити. А так грошей дадуть, скільки – невідомо, але, мовляв, дають не просто так: "Всі попередні транші давали не за хороші очі і не за хороший англійський. А ми отримували за чітке виконання кожного критерію, який був прописаний в меморандумі. Це відповідь на питання – реформи проводили ? Проводили, не проводили б – дали б фігуру з 3 пальців, а не 9 млрд", – каже Арсеній Яценюк.

  Тарифи зростуть – це одна з умов МВФ. Прем'єр анонсує підвищення цін на енергоносії до ринкових. Натомість, малозабезпеченим допоможуть: "Додаткові доходи, які буде отримувати "Нафтогаз" і газовидобування зразу направляються на субсидії для малозабезпечених громадян. При піднятті тарифів зменшується і споживання", – вважає прем’єр.

  Позбутися вугільної залежності від територій, які нині підконтрольні терористам, прем'єр би і радий, але вугілля окремих марок є лише там. Купувати паливо на Донбасі уряд готовий лише за прозорою схемою: "Шахти перереєстровуються в банках, які підконтрольні Києву, оплата виключно по факту постачання вугілля, зарплата – на картку шахтарям".

  Крим – наш, але зараз не наш. Обмеження пасажирського потоку на півострів – має бути. Як надовго – Яценюк не уточнив. Повертати окуповану територію буде за допомогою вищих сил: "Якщо Господь Бог нам допоможе – ще при нас всіх ми повернемо контроль над Кримом, якщо ні – то наші онуки це зроблять".

  Північну сусідку прем'єр вкотре не один раз згадав незлим тихим: "Я не бажаю успіху Кремлю".

  Сподівається – найближчим часом Україна позбудеться Росії, як стратегічного торговельного партнера.

  А от на внутрішньому фронті – все добре, запевняє прем'єр. І демонструє свою єдність із Президентом: "Нам ще не вистачало будь-яких непорозумінь між двома гілками влади, інститутом президента і Кабінету міністрів".

  Попередній матеріал
  Волонтери відновили хірургічне відділення військового шпиталю
  Наступний матеріал
  Порошенко вручив родинам бійців АТО ордери на 59 квартир

  Скоротити всі податки і все урізати - це не реформа, це соціальний популізм - Яценюк

  Яценюк: якби ми не отримали реверсу газу з Європи, зараз би "сиділи на дровах"

  Росія вийде зі списку торговельних партнерів України – Яценюк

  Яценюк: 2014 рік – рік історичних викликів і змін