5.ua

Підсумки саміту ЄС: Янукович втратив довіру, український народ – її здобув [відео]

  «Те, що ми бачимо на Майдані у Києві – прагнення українців до кращого майбутнього. І ця спрага за свободою – вже не зникне» – так оцінює події в Україні президент ЄС, Герман ван Ромпей. Українське питання – одна з ключових тем останнього в цьому році саміту голів держав Європейського союзу. Говорять єврочиновники – чітко розрізняючи і навіть протиставляючи поняття «українська влада» та «український народ».

  Даля Ґрибаускайте, президент Литви: «Європа була і буде відкрита для українців. Однак чинний уряд втратив нашу довіру. Кризу в Україні спровокувала саме влада. Відмова Києва підписувати угоду про асоціацію має історичне значення. Вона привела на нашу сторону український народ, який тепер сам хоче вирішувати своє майбутнє».

  Обговорюють на саміті різку зміну проєвропейського вектору, якому обіцяв слідувати Віктор Янукович, і за лічені дні розвернув його у бік Москви. Голова Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу не розглядає угоди, підписані Януковичем із Путіним, як проблему для співпраці між Україною та Євросоюзом. Утім, вважає неприйнятним тиск Кремля на Віктора Януковича, яким сам Янукович мотивував відмову про підписання угоди з ЄС у Вільнюсі.

  Жозе Мануель Баррозу, голова Єврокомісії: «Ми не вважаємо проблемою, що Україна має угоди з Росією, а навпаки самі радили поліпшити відносини між країнами. Кілька років тому, під час загострення їхніх стосунків (пам’ятаєте – перебої з постачанням газу), ми самі допомагали шукати порозуміння. Ми зовсім не проти угод між Києвом та Москвою. Але що стосується угод про асоціацію і вільну торгівлю – Україна має вирішувати без зовнішнього впливу... Український народ має знати – ми з ним».

  А от Герман ван Ромпей підкреслив економічні переваги, які надала б Україні співпраця з ЄС у рамках угоди про асоціацію. Кредит від Росії розцінив, як короткостроковий захід, щоб уникнути колапсу економіки. І пообіцяв поговорити з Володимиром Путіним щодо тиску Росії на держави Східного партнерства, зокрема і на Україну.

  Герман ван Ромпей, президент ЄС: «Наші пропозиції – у довготермінових інтересах України. Вони сприятимуть побудові сучасної, незалежної, вільної України, що житиме за законами. Є звіти, що показують – лише економічно – ВВП країни зросте щонайменше на 6%. Щонайменше! А пропозиції інших – короткотермінові. Вони врятують лише від проблем сьогодення. Ми ж орієнтовані на перспективу, на інтереси українського суспільства та економіки. Рано чи пізно ми повернемося до цього обговорення».

  Розв’язати нинішню політичну кризу в Україні європейські політики закликають – шляхом відкритого діалогу, до якого обов'язково має бути залучена опозиція.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Арбузов заперечив можливість змін в уряді
  Наступний матеріал
  Суд заґратував активіста «Дорожнього контролю» і його адвоката на 2 місяці
  Теги:
  Loading...