Підрозділ "Альфа" продемонстрував бойових псів (РЕПОРТАЖ)

  Центр спеціальних операцій СБУ, більше відомий як підрозділ "Альфа", продемонстрував сьогодні своїх грізних "підопічних". На полігоні під Києвом журналістам показали вміння собак-спецпризначенців. Пси з "Альфи" можуть розшукувати вибухівку, наркотики, а деякі з них - навіть фальшиву валюту. У разі потреби собаки можуть піти і в атаку.
  Олександр Аргат, 5 канал: "Ці бійці "Альфи" подекуди вирішують долю спецоперації. Проте у них немає військових звань і їм не платять зарплату. Вони не вміють стріляти зі снайперських гвинтівок і автоматів. А їхня зброя - вуха, лапи і ніс".

  Від такого собаки не втечеш. Якщо вже той отримав команду від офіцера - порве злочинця на шмаття. Бійці "Альфи" кажуть: при штурмі чи то у лісі, чи то в місті такий боєць незамінний. Він відволікає увагу зловмисника і дає можливість стрільцям поцілити терориста. Тому й ставлення до собак у "альфіців" особливе.

  Спартак, керівник кінологічної служби ЦСО СБУ: "Это команада "К", либо это два дурака на одной верёвке. То есть должна быть эфективность роботы. А есть такое ещё такое понятие, что хорошо подготовленный пёс способен на многое, как и хорошо подготовленный солдат. Но в отличии от человека собака не может продать или предать".

  Окрім як за бійцівські якості цих собак найбільше цінують за неабиякий нюх. Вони спеціально натреновані на пошуки вибухівки чи наркотиків. Деяких псів для експерименту навчили шукати за запахом фарби фальшиву валюту. Щоб перевірити навички - ховаємо в лісі протипіхотну міну, а в одній із припаркованих автівок - пластикову вибухівку. Усі собаки швидко і без помилок знаходять небезпечні схованки. В СБУ кажуть: є способи обхитрити їхніх собак, проте не альфівця, який працює у парі з твариною.

  На службі в СБУ переважно вівчарки. Їх ретельно відбирають змалечку. Звертають увагу на жвавих цуценят з гарною реакцією. Далі важливо не зіпсувати собаці психіку. Майбутні чотирилапі бійці "Альфи" приїздять на полігон лише для тренувань. Решту часу проводять разом зі своїм офіцером. Як-от скажімо це трьохмісячне цуценя Блек.

  Сергій, співробітник Центру спеціальних операцій СБУ: "Живёт в доме. Утром встаёт. Едет со мной на роботу на машине. Приезжаем на работу и работаем согласно распорядка дня".

  Поки що собаки жодного разу не підвели людей, стверджують в "Альфі". Натомість були ситуації, коли лише завдяки їм вдавалося уникнути інцидентів. Так, під час виборчих перегонів у 2004 на дачі одного з високопосадовців собаки з Центру спецоперацій СБУ віднайшли справжній вибуховий пристрій. 

  Олександр Аргат, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.70Мб)
  Попередній матеріал
  Опалювальний сезон у Києві перенесли на тиждень
  Наступний матеріал
  У Криму стартувала тотальна перевірка мопедів (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...