Указ президента України
Указ президента України Фото Адміністрація президента

Під час виступу до Дня Незалежності України президент Зеленський підписав указ про нове державне свято

  Читайте по-русски
  Зеленський зазначив, що точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва

  Президент підписав указ про відзначення зародження української державності у День хрещення Київської Русі-України. Як повідомляє "Укрінформ", Зеленський підписав документ під час виступу на офіційних урочистостях із нагоди Дня Незалежності України в Києві.

  "Зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності, у день хрещення Київської Русі-України. Про все це я підписую сьогодні відповідний указ", – сказав керівник держави.

  Він додав, що точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва – "столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають містом, де все починається".

  Зеленський також зазначив, що в Києві починалося православ'я, тут бере початок старослов'янська мова, правонаступницею якої є сучасна українська мова.

  Довідка: День хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня – у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі згідно з указом президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 "Про День хрещення Київської Русі-України".

  Попередній матеріал
  У Києві на День Незалежності порядок охороняють майже 10 тис. поліцейських і нацгвардійців
  Наступний матеріал
  У G7 обговорять подальшу евакуацію місцевих та ескалацію в Афганістані
  Loading...