Вибори в Україні
Вибори в Україні Shutterstock

"П'ять питань від президента" не мають юридичної сили, але можуть стати підставою для законодавчих змін – Зеленський

Читайте по-русски
Своє опитування глава держави називає "серйозним екзит-полом"

Результати загальнонаціонального опитування 25 жовтня, ініційованого Зеленським, хоч і не несуть юридичних наслідків, але можуть бути підставою для змін законодавства. Про це президент сказав в інтерв'ю "Осінь-2020: перемоги та виклики" чотирьом українським телеканалам, повідомляє пресслужба ОП.

"Мене дуже цікавить, і для мене важлива думка людей. Тому що народовладдя – це те, що я обіцяв у своїй передвиборчій програмі. Готовий до другого читання проєкт закону про референдум. Тому такі питання для мене дуже важливі особисто. Я хочу відчути народ. Я зрозумію відповідь народу і буду говорити з депутатами і пропонувати такі позиції", – сказав Зеленський.

На відміну від соціологічного, допоможе дізнатися думку набагато більшої кількості людей, аргументував Зеленський.

"Що таке соціологічне опитування? Це – вибірка... Президент робить серйозний екзит-пол. Я хочу отримати результати, відповіді від мільйонів людей, а вибірка – це 2 тисячі осіб", – зазначив Зеленський.

На його думку, ствердна відповідь більшості українців на питання про легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжкохворих може підштовхнути нардепів проголосувати за відповідні зміни до законодавства.

Але як зіграє схвалення громадянами можливості застосування положень Будапештського меморандуму для відновлення суверенітету і територіальної цілісності України – на це питання Зеленський не відповів.

"Я сьогодні займаюся тим, щоб повністю відродити державу Україна – самостійну, обороноздатну. Тому у нас не випадково з'являються військово-морські бази. Невипадково я підписую стратегічні договори, яких не було і в помині в держави Україна. Я підписую з Великою Британією, з Туреччиною. Я хочу ще з деякими країнами це зробити", – розповів президент.

Як повідомляв 5.ua, у МВС розповіли, як поліція кваліфікуватиме псування бюлетенів з "опитуванням Зеленського".

Попередній матеріал
Голосування Петра Порошенка та його дружини Марини Порошенко
Наступний матеріал
Опитувальники Зеленського відмовляються надавати будь-які дані про соціологічну компанію – Ар'єв
Loading...