Польща
5.ua

Перший день візиту Президента до Польщі – хроніка подій

  Президент України здійснює державний візит до Польщі. Сьогодні він зустрівся з польськими урядовцями та парламентарями і підписав низку міждержавних документів.

  Під час державного візиту Петра Порошенка його польський колега поставив символічний підпис на підтриманим парламентом акті ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

  Дружнє плече і руку допомоги Польща пропонує Україні не лише на шляху євроінтеграції. Як наблизитися до НАТО – Варшава теж може навчити, а також підтримати зброєю. "Ми готові передати досвід українським військовикам і виконаємо ці зобов'язання. Я знаю, що вас дуже цікавить питання озброєння. Так от я скажу, що ніде не чув, щоб було якесь ембарго на продаж зброї Україні. Якщо Україна буде в цьому зацікавлена, то, звісно ж, Польща абсолютно відкрита до таких розмов" – запевнив Коморовський.

  Не зброєю, а миром Україна вкотре намагається врегулювати ситуацію на Донбасі – розповідає деталі нічної телефонної розмови з Путіним та європейськими переговірниками Президент Порошенко.

  Після підписання угод та меморандумів, голови держав рушають до парламенту. Український гість своє звернення розпочинає польською мовою, далі вже рідною мовою переконує присутніх, що Україна здійснить реформи, яких вимагає Європа. І підтверджує політичне рішення Києва щодо НАТО. Голова сейму Польщі Радослав Сікорський привітав таке рішення. Каже – це також підтвердження рішучості України на шляху до ЄС.

  Через тісну дружбу з Україною Польща втрачає контакти з Росією. Напередодні візиту до Варшави Петра Порошенка, Кремль скасував цьогорічні економічні консультації з Варшавою, але схоже, що останню така поведінка Білокам’яної не надто хвилює. Підтримувати Україну у боротьбі проти агресора чи то порадами, чи навіть зброєю, Польща готова і надалі.

  Як українські військові переймають досвід НАТО – Польща продемонструє у четвер на місці дислокації українсько-польсько-литовської бригади, у Любліні. Туди навідається і Петро Порошенко, розповідають в українській делегації, та спростовують інформацію про наміри господаря Банкової відвідати саміт ЄС.

  З Варшави – Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Лукашенко про стосунки Білорусі з Росією: наша армія достатньо боєздатна, щоб дати відсіч
  Наступний матеріал
  Кримчани масово їдуть на Херсонщину щоб поновити українські паспорти

  Порошенко внесе до ВР закон про скасування позаблоковості України

  Порошенко у Польщі домовився про допомогу з реформами в Україні

  Порошенко: Польща направила на Донбас два гумконвої

  Порошенко анонсує нові перемови з РФ у "мінському" і "нормандському" форматах