Віктор Муженко
Віктор Муженко прес-служба Міноборони

Перша кадрова перестановка: Зеленський звільнив Муженка

  Читайте по-русски
  На його місце призначили Руслана Хомчака

  Президент України Володимир Зеленський звільнив начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка.

  Відповідний указ опублікований на сайті Адміністрації Президента.

  Наступним указом Зеленський призначив нового начальника Генштабу. Ним став Руслан Хомчак, який командував операцією в Іловайську. 

  Муженко очолював Генштаб ЗСУ з липня 2014 року. 

  Довідково: Руслан Хомчак – генерал-лейтенант Збройних сил України, командувач Оперативного командування "Південь". Учасник війни на сході. Начальник Штабу сухопутних військ ЗСУ з 2016 і дотепер. Під його безпосереднім командуванням проходила операція в Іловайську.

  Ставлення до Хомчака неоднозначне. На його адресу доволі часто лунали звинувачення в некомпетентності та зраді від представників громадськості та добровольчих батальйонів. Зокрема, наприкінці травня з'явилася інформація, що генерал-лейтенант Хомчак саботував видачу зброї батальйону територіальної оборони "Айдар" та ніяк не реагував на доповіді про необхідність надання медичної допомоги бійцю батальйону, через що товариші по службі змушені були самотужки доставляти потерпілого до медичного закладу. Також, як стверджували бійці батальону "Азов", під час спроб визволення Іловайська добровольчими батальйонами, Хомчак відмовлявся йти з ними в бій з надуманих причин.

  Як розповідав раніше Муженко, після того, як сили АТО в середині серпня 2014 року несподівано залишили взяту під контроль Ясинувату в Донецькій області, було вирішено зосередити сили на Іловайському напрямку, де потім хотів організувати взаємодію розрізнених підрозділів командувач сектора "Б" генерал Руслан Хомчак.

  Попередній матеріал
  Хорошковський повернувся до України – "Схеми"
  Наступний матеріал
  Уперше в історії: "Південмаш" виготовив 3-й ступінь ракети носія середнього класу без участі інших підприємств
  Loading...