Перекроїти "фінансову конституцію" країни ВР спробує в останній тиждень

  Стартував бюджетний тиждень. Самі в ці, останні перед парламентськими канікулами дні, Верховна Рада має народити "фінансову конституцію" країни на 2008-й рік. Цей документ Кабмін узгодив минулої суботи. Президент закидає уряду, що той не звірив макропоказники бюджету із Нацбанком. Зокрема йдеться про інфляцію. Її прогноз Кабмін підвищив до 15,9%. Урядовці наголошують - це чи не вперше в історії кабмін чесно заклав найбільш реальні інфляційні цифри. Політичні сили у Верховній Раді також мають чимало зауважень - і щодо суті, і щодо форми. Зрештою, спікер Яценюк не виключає: бюджетна пісня затягнеться надовго. Тож не виключено, що роботу парламенту продовжать і наступного тижня.

  Як змінити зміни до бюджету, підготовлені урядом Юлії Тимошенко, щоб вони влаштували усі гілки влади. За розв’язання цього непростого завдання від сАмого ранку у Секретаріаті президента засіли керівники держави. Свій варіант документа уряд ще у суботу скерував до Верховної Ради, а голова Національного Банку його і в очі не бачив.

  Володимир Стельмах, Голова НБУ: "...рішення отримати - ті бюджетні позиції, які представив уряд Верховній Раді, проаналізувати їх і потім зробити висновки".
  Кор.5 каналу: "А уряд не узгодив з Вами макроекономічні показники?"
  Володимир Стельмах, Голова НБУ: "Значить, ще раз хочу сказати: я не знаю, чи узгодив. Ми ж не знаєм, що він подав у Верховну Раду".
  Кор. 5 каналу: "Так це означає, що він з Вами не узгодив те, що подав?"
  Володимир Стельмах, Голова НБУ: "От звідки я знаю? Отримаємо - подивимось і узнаємо".

  У Секретаріаті Президента з урядовими змінами побіжно ознайомилися, але так і не знайшли, де саме Кабмін урахував пропозиції Віктора Ющенка. Ані виділення додаткових коштів Нафтогазу для закачування палива у підземні сховища, ані збільшення фінансування аграрного фонду; на експеримент із будівництва доступного житла і то - якихось 200 мільйонів, коли президент вимагав 500. З інтонацій речниці Віктора Ющенка зрозуміло - такий документ глава держави навряд чи підпише.

  Ірина Ванникова, прес-секретар Президента України: "Президент України вважає, що неузгодженість макроекономічної політики уряду та Національного банку України ставить під сумнів реальність запропонованих змін до державного бюджету. За неспроможність двох державних інституцій дійти згоди, громадяни України можуть заплатити надто високу ціну".

  Утім настрою прем’єр-міністра вранішнє зібрання не зіпсувало. Вдень в Українському домі уряд влаштував грандіозну презентацію змін до бюджету. Як на справжньому святі міністри заходять до президії під музику.

  Зараз усі побачать український прорив - пообіцяла Юлія Тимошенко - і перейшла до слайдів. На них - у цифрах та діаграмах - зміни до держбюджету. Емоції у прем’єра перемогли, коли згадала, що її дітище називають витвором соціального популізму.

  Юлія Тимошенко, прем`єр-міністр України: "Зміни до бюджету чітко збалансовані!".

  Відтепер саме бюджетні баталії - питання номер один останнього сесійного тижня у парламенті. З такої оказії - на засіданнях з`явився навіть лідер фракції Партії регіонів. У Віктора Януковича пропозиція: затриматися перед канікулами ще на тиждень. Так хутко вивчити фінансовий документ - вони не встигнуть. До того ж - регіоналам кортить перед відпочинком - висловити недовіру уряду.

  Віктор Янукович, лідер фракції Партії регіонів: "Ми сьогодні вперше побачили цей бюджет. Безумовно, я не згоден з пропозицією Миколи Деркача, щоби розглянути його 9 липня. Ми не встигнемо. Було б доцільно спочатку розглянути ситуацію у пеоршому півріччі 2008-го і заслухати уряд. І тільки після цього розглянути бюджет".

  У БЮТі переконані: бюджетні зміни депутати таки ухвалять. Однак оптимізму у парламенті вистачає лише на біло-сердешну фракцію. Спікер нагадав усім про проблему пошуку 226 голосів.

  Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради: "Сьогодні чітко треба зрозуміти: класичної кількості голосів більшості нема ні в кого. Тому по кожному законопроекту потрібно буде шукати компроміс. З огляду на це, Закон про бюджет може бути компромісним законопроектом".

  Бюджет-2008 ухвалювали перед новим роком - у переддень святкових канікул. Заприсягалися змінити - вже після свят. На носі чергові - тепер уже літні - канікули, а план той самий: доухвалити головний фінансовий документ і розійтися відпочивати.

  Ольга Кошеленко, Ольга Сніцарчук, Дмитро Большаков, Андрій Поставець 5 канал

  Попередній матеріал
  Поновили розкопки Десятинної церкви
  Наступний матеріал
  Суд: бійка між Луценком та Черновецьким - не є посадовим злочином
  Теги:
  Loading...