Переговори почалися: Трамп поговорив із Зеленським після путіна – хроніка 1085-го дня Великої війни

Дональд Трамп і путін 5 канал
Президент США досі не має мирного плану

Трамп і путін працюватимуть разом для завершення російсько-української війни. Принаймні, у цьому впевнений президент США за підсумками довгої розмови із кремлем. А ще до цього відбулися розмови, про які ніхто не повідомляв. І не у форматі телефонного дзвінка, а і з особистим візитом до Москви. Як це пов'язано зі справою ув'язненого американського вчителя? Дивіться хроніку подій 1085-го дня Великої війни в огляді від журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.

Ключове – розмова про Україну

Переговори почалися. Президент США мав тривалу бесіду із кремлівським диктатором. І вперше озвучив подробиці розмови. Дональд Трамп назвав дзвінок "дуже продуктивним". Перелік тем – від штучного інтелекту та енергетики й до ситуації на Близькому Сході. Але звісно, очікуване і ключове – розмова про Україну.

"Ми обидва погодились: ми хочемо зупинити мільйони смертей через війну росії та України. Президент путін навіть використав дуже сильний девіз моєї передвиборчої кампанії: "здоровий сенс". Ми обидва дуже сильно в це віримо. Ми домовилися працювати разом, дуже тісно, в тому числі відвідувати країни один одного. Ми також домовилися, що наші команди негайно розпочнуть переговори, і ми почнемо з того, що зателефонуємо президенту України Зеленському, щоб поінформувати його про нашу розмову, що я і зроблю просто зараз. Мільйони людей загинули у війні, якої б не було, якби я був президентом, але вона почалася, і тому вона повинна закінчитися. Більше не можна втрачати жодного життя! Я вірю, що ці зусилля, сподіваюся, призведуть до успішного завершення, вже незабаром!", – заявив президент США.

Хроніка 1085 дня
Хроніка 1085 дня5 канал

Хто очолить переговори від США

Трамп заявляє, що переговори від американської сторони очолить держсекретар Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник із нацбезпеки Майк Волц та спецпосланець Стів Віткофф. І останній вже має досвід спілкування з москвою. Привід для розмови – непересічний. А саме – 17 грамів марихуани. Цього вівторка Віткофф таємно вирушив до Москви, щоб забрати американського вчителя Марка Фогеля. Той встиг відсидіти в російський в’язниці 3,5 роки з ухваленого 14-річного терміну за контрабанду наркотиків.

Хроніка 1085 дня
Хроніка 1085 дня5 канал

У серпні 2021-го викладача московської англо-американської школи та експрацівника посольства США затримали в аеропорту "Шерємєтьєво". В його багажі виявили канабіс та гашишну олію. Американець заявив, що на цей пікантний вантаж має медичний рецепт. Утім, дійсний лише в США. ЗМІ заявляють, що спецпредставник США мав 3,5-годинну бесіду особисто з путіним.

Говорили не лише про помилування ув’язненого американця, а й про російсько-українську війну. А ще до візиту – спецпредставник обговорював протистояння і з наближеними до кремля особами, а також із представниками Саудівської Аравії та Катару. На інформацію журналістів Fox News посилається видання Washington Post. Трамп не коментував подробиць московського візиту Віткоффа. Але заявляв, що це – гарний крок для початку мирного процесу.

– Журналіст: Пане президенте, якими були умови цієї угоди?

– Дональд Трамп: Дуже справедливі. Дуже, дуже справедливі, дуже розумні. Не схожі на ті угоди, що ви бачили протягом багатьох років. Ці умови були дуже чесними.

Київ не піде на режим тиші

Президент США досі не має мирного плану. Принаймні готової та фінальної версії – про це президент України сказав в інтерв’ю виданню The Economist. Наголосив, що Київ не піде на припинення вогню лише заради самого режиму тиші. Гармати замовкнуть тільки тоді, коли це буде частиною закінчення гарячої фази війни, наголошує Зеленський. І саме тоді можливе й завершення воєнного стану. Як вплинути на позицію США? Потрібно максимально чітко пояснити позицію Києва. Про це говорить ексміністр закордонних справ України, керівник Центру дослідження росії Володимир Огризко:

"Я думаю, що найголовніше – це чітко і ясно позиціонувати свою позицію і пояснити американській стороні, що її підтримка, нашої української позиції, є в національних інтересах США. Чому? Тому що справедливий мир якраз і дасть можливість сказати президенту Трампу, що "я досяг результату", і саме тоді він може сказати "я справді та політична особа, той лідер, який домігся довготривалого миру". Бо укласти договір можна хоч завтра. Питання в тому, скільки він буде жити і хто і як буде його виконувати. Якщо він буде несправедливим, то його виконувати ніхто не буде".

Хроніка 1085 дня
Хроніка 1085 дня5 канал

Олексій Пасак, "5 канал"

Також дивіться відео:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Обстріл багатоповерхівки у Харкові: наслідки атаки – фото

обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл Харкова
/
обстріл Харкова
обстріл
/
обстріл

Попередній матеріал
Мирний план США призупинено: чого чекає спецпредставник Трампа Кіт Келлог – думка політологів
Наступний матеріал
Зеленський обурений відвертим інтерв'ю Наєва, генерал уже прибув на місце виконання бойових завдань
Loading...