wartime.org.ua

"Переговори йдуть важко": Геращенко про зрив звільнення п'яти українців з окупованого Донбасу

  Поки що немає зрушень і просувань в питанні звільнення заручників в ОРДЛО, зауважила перший заступник голови Верховної Ради

  У п'ятницю, 2 березня, очікується звільнення двох українських в'язнів із російських в'язниць, а звільнення п'ятьох бранців з ОРДЛО зірвалося. Про це написала на сторінці у Facebook перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко за результатами засідання гуманітарної підгрупи ТКГ у Мінську 28 лютого.

  "В п'ятницю ми чекаємо добрих новин по двом українцям, незаконно утримуваним у російських в'язницях, і стоїмо на тому, що цей процес звільнення наших з РФ має бути розблоковано й продовжено. На жаль, поки що немає зрушень і просувань в питанні звільнення заручників в ОРДЛО, їх нам не віддають", – йдеться у повідомленні.

  Геращенко нагадала, що напередодні на прес-конференції Президент розповів, що цей процес штучно блокується і що в нас зірвалося звільнення з ОРДЛО п'яти хлопців, хоча начебто все мало відбутися.

  "У нас зірвалися певні рухи з церквою, й це непокоїть і тривожить", – зауважила заступник голови ВР.

  Вона також поінформувала з посиланням на колег по гуманітарній підгрупі, що в середу на її засіданні відбулась непроста дискусія щодо продовження звільнення заручників.

  "Представники ОРДЛО наполягають на передачі їм громадян РФ, які "боролись за молодиє рєспублікі і защіщалі рускій язик". Позиція української сторони тут незмінна: ми готові передати заблудших росіян РФ, яка направила їх на Донбас воювати проти українців, в обмін за звільнення бранців Кремля (Сенцова, Кольченка, Сущенка, Гриба, Панова, Карпюка, Клиха та інших)", – наголосила Геращенко.

  Вона висловила впевненість, що питання звільнення заручників разом з безпековим має бути ключовим на всіх зустрічах у "нормандському форматі" незалежно від того, "чи то політичні радники говоритимуть, чи міністри, чи відбудеться зустріч на найвищому рівні".

  "Ми не втрачаємо надії, що витягнемо хлопців з ОРДЛО, але переговори йдуть важко", – констатувала Геращенко.

  Заступник голови ВР додала, що українські представники у групі також порушили питання повернення вкраденого або "віджатого" майна звільнених у грудні заручників, яке залишилося на окупованих територіях, і звернули увагу представників ОБСЄ на це фактичне пограбування українців.

  Попередній матеріал
  Криза в медуніверситеті Богомольця: профільний комітет Ради звернувся до прем'єр-міністра
  Наступний матеріал
  Запрошуємо на захоплюючу історію: в Національній опереті презентують мюзикл "Труффальдіно із Бергамо"
  Loading...