rada.gov.ua

Парубій на засіданні ПА НАТО: Україна стримує наступ Росії й всі агресивні наміри щодо світу в цілому

  Парубій: Особливе партнерство з НАТО – це не тільки можливість реформувати сектор безпеки, а й змінювати суспільство в цілому

  Під час засідання Парламентської асамблеї НАТО голова українського парламенту звернувся до Комітету цивільного виміру безпеки ПА НАТО. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

  Голова ВР, який перебуває з візитом у Туреччині, зазначив, що саме тут, "у міжпарламентському форматі, можемо обмінятися думками, які потім зможуть стати підставою для прийняття рішень нашими урядами".

  "НАТО вже 70 років гарантує безпеку, і саме НАТО ми завдячуємо 70-літтям миру у зоні його відповідальності. Приєднання центральноєвропейських країн до НАТО розширювало зону стабільності і зону безпеки і, як правило, ставало передумовою їхнього членства в НАТО", - наголосив Парубій.

  Він переконаний, що "рішення Бухарестського саміту 2008-го року діють, і зовсім незадовго наш прапор замайорить біля штаб-квартири Альянсу... І це наша стратегічна ціль для України, яка визначена українським парламентом".

  Для цього, за його словами, необхідно пройти "важкий шлях – шлях реформування української армії, затверджено поетапний план по приведенню її до стандартів НАТО та реформуванню сектору безпеки, і поставили амбітну ціль – здійснити це до 2020-го року".

  Парубій зауважив, що особливе партнерство з НАТО – це не тільки можливість реформувати сектор безпеки, а й змінювати суспільство в цілому. "Нам доводиться проводити великий пласт реформ, одночасно зупиняючи агресію однієї з найпотужніших армій – Російської Федерації. Переконаний, що на кордоні наші хлопці, стримуючи російську агресію, захищають не лише Україну, а й весь вільний світ".

  Він нагадав, напередодні річниці Майдану, що Майдан продовжується і сьогодні. "Агресія Росії набагато ширша, аніж просто мілітарна агресія, яка становить лише частину тих планів, які має Росія стосовно України: війна інформаційна, енергетична, на розбалансування всередині країни – це все аспекти гібридної війни, які проводить Росія, намагаючись відновити свій контроль не лише над Україною. Ми твердо переконані, що Україна дуже важлива, але вона не остання. Україна стримує весь цей наступ і всі агресивні наміри щодо світу в цілому", - зазначив чільник українського парламенту.

  За словами Голови Верховної Ради, "наше протистояння – це протистояння глобальне, це протистояння цивілізаційне". "Українці захищають весь вільний світ. У такий відповідальний час всі держави-члени Альянсу повинні твердо усвідомлювати глобальність тих викликів, які стоять перед нами", - зауважив він і подякував всім членам Альянсу, які чітко і твердо стоять на позиції збереження санкцій проти РФ.

  "Це один із дієвих аспектів стримування агресії Путіна. Переконаний, що санкції будуть продовжені, поки не буде зупинена агресія, звільнена частина Донецької і Луганської області, поки не буде звільнений Крим. І це питання для нас є надзвичайно важливим, щоб ми про це не забували - про окупований Крим, коли ведемо дискусії про відновлення нашого суверенітету, щоб усі члени Альянсу пам’ятали рішення Бухарестського саміту, що Україна буде членом НАТО", - сказав Парубій.

  Голова ВР наголосив, що "ми пройдемо цей шлях, яким ідемо сьогодні, що одного дня ми будемо присутні на ПА НАТО як члени Альянсу, це наша мета, і ми зможемо спільно до неї дійти найближчим часом".

  Нагадаємо, у НАТО презентували вражаючу доповідь про участь регулярної армії Росії в конфлікті на Донбасі – відео.

  Попередній матеріал
  Правоохоронці передадуть РФ її громадянку, розшукувану за вбивство
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua
  Теги:
  Loading...
  Благодійний ярмарок в НАТО профінансує два українські проекти

  Благодійний ярмарок в НАТО профінансує два українські проекти

  На засіданні ПА НАТО презентували доповідь про Україну – учасники закликали країни Альянсу до потужного опору агресії РФ

  На засіданні ПА НАТО презентували доповідь про Україну – учасники закликали країни Альянсу до потужного опору агресії РФ

  Трамп провів "гарну бесіду" із Генсеком НАТО

  Трамп провів "гарну бесіду" із Генсеком НАТО

  Генсек НАТО: Переговори Трампа з Путіним не змінять позиції Альянсу щодо України

  Генсек НАТО: Переговори Трампа з Путіним не змінять позиції Альянсу щодо України

  Столтенберг попередив Трампа про небезпечність виходу США з НАТО

  Столтенберг попередив Трампа про небезпечність виходу США з НАТО

  5 канал - трансляція наживо