newsline.am

Парламентська асамблея ОБСЄ у Мінську розглядає дві резолюції щодо Криму і Донбасу

  На 26-й сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ обговорюють, серед інших, українське питання

  У Мінську 7 липня Парламентська асамблея ОБСЄ розглядає дві резолюції, в яких йдеться про Україну, анексію Криму та війну на Донбасі. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Як стало відомо, першу резолюцію "Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ" підготувала та передала Комітету депутат зі Швеції Маргарета Седерфельт. У ній, серед іншого відзначається, що "певні райони Донецької і Луганської областей" перебувають під контролем "російських гібридних сил".

  Також документ закликає РФ "як країну, що окупувала Крим", забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ територією півострова, підтримати Мінський меморандум щодо врегулювання ситуації на Донбасі, припинити окупацію Донбасу та Криму. Також РФ закликають утриматися від агресивної практики і скасувати рішення про незаконну анексію Автономної Республіки Крим

  Під час обговорення резолюції дипломат зі США Джексон Лі жорстко розкритикувала дії Росії проти України. "Ми рішуче підтримуємо заклик доповідача до Росії переглянути незаконні спроби анексії Криму, закликаємо її зупинити свою агресію та цілком виконати Мінські домовленості", – наголосила Джексон Лі.

  Тим часом представник України у Парламентській асамблеї ОБСЄ Ігор Попов нагадав про численні порушення прав кримських татар та військову агресію Росії проти України.

  Голосування за цією резолюцією відбудеться надвечір п'ятниці, 7 липня.

  Друга резолюція – "Відновлення суверенітету та територіальної цілісності України". Її висунув керівник української делегації Артур Герасимов.

  Документ засуджує агресивні дії Росії, вимагає від офіційної Москви звільнити українських політв’язнів та заручників, припинити окупацію українських територій .

  Як відзначив представник делегації США у ПА ОБСЄ Елсі Хастінгс, він сподівається, що резолюції Асамблеї матимуть позитивний вплив на ситуацію в Україні.

  "Я не знаю, чи це вирішить проблеми в східній Україні. Але це може піти тільки на користь обговорення і посередництва, яке тут відбувається. Очевидно, що це питання буде додатково обговорюватися, і я б очікував якихось позитивних результатів", – відзначив делегат.

  Довідка: 5 липня у Мінську розпочалася 26-а сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Сесія триватиме п’ять днів, дебати очікуються не лише щодо "українського питання", а й щодо  конфліктів на Південному Кавказі, боротьби з корупцією, прав біженців тощо.

  Попередній матеріал
  Нардеп Розенблат розповів, коли здасть свої паспорти
  Наступний матеріал
  Гройсман розповів, які реформи допоможуть подолати кризу й забезпечити економічний розвиток в Україні
  Loading...