ВР
5.ua

Парламент посилив контроль над трансферним ціноутворенням

  Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення податкового контролю над трансферним ціноутворенням.

  За законопроект №1264-1, проголосувало 279 народних депутатів (при необхідних 226 голосах).

  Згідно із пояснювальню запискою, проект Закону підготовлено з метою удосконалення існуючої системи держрегулювання трансфертного ціноутворення, усунення суперечностей та конкретизації норм, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування.

  Крім того, законопроектом запроваджується принцип "витягнутої руки", що є основним стандартом для трансфертного ціноутворення та змінюється основна мета трансфертного ціноутворення з визначення звичайної ціни на "визначення зіставності умов у контрольованих операціях.

  Документ також уточнює перелік контрольованих операцій та  ліквідовано схеми ухилення від оподаткування через штучне зменшення суми операції з одним контрагентом менше 50 млн гривень на рік та запропоновано звільнити підприємства, що відповідають ознакам малих підприємств та операції на незначні суми від контролю за трансфертним ціноутворенням.

  Також законопроектом з метою запобігання виходу платників податків з-під дії контролю за трансфертним ціноутворенням пропонується визнати контрольованими господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів та операції за участю одного або декількох непов'язаних посередників якщо така операція підлягала б контролю без участі посередників та/абопосередник (и) не виконують істотних функцій/ризиків.

  Удосконалено поняття "пов’язаних осіб", включено як критерій пов’язаностісуму кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги та /або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги, гарантованих однією особою, стосовно іншої особи перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, - більш ніж в 10 разів).

  Крім того, звіт про контрольовані операції подають лише платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн грн (без урахування ПДВ).

  Решта платників податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані надавати спрощену інформацію щодо проведених контрольованих операцій одночасно із поданням декларації з податку на прибуток  як додаток до неї.

  Запроваджено  штрафні санкції за не включення контрольованої операції у звіт у розмірі 1% від суми операцій, що не були задекларовані в звіті, але не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати за всі не задекларовані операції та 3 % від суми операцій, щодо яких не була  - подана документація.

  Попередній матеріал
  Розв'язка бою Кличка з Пулєвим визнана "нокаутом року"
  Наступний матеріал
  На вулицях Львова відкрито фотовиставку про учасників Революції Гідності

  Меркель сподівається, що після виборів вплив олігархів на владу впаде

  Порошенко попередив, що компромісів з олігархами не буде

  Олігархи повинні "скинутись" для відновлення Донбасу - Яценюк

  Луценко пропонує конфісковувати майно корумпованих чиновників