5.ua

Пан Гі Мун та Турчинов обговорили ситуацію в Криму

  В.о. президента України Олександр Турчинов провів зустріч із генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

  Вони обговорили українську кризу та досягли згоди про створення міжнародної комісії під головуванням ООН щодо ситуації в Криму.

  "Обговоривши питання агресії в Криму, ми також вийшли на спільну позицію , яка стосується створення міжнародної комісії у складі представництва країн , які підписали Будапештський меморандум під головуванням ООН", - повідомив Турчинов на спільному брифінгу в Києві.

  Також Турчинов заявив, що ООн готова визнати Крим демілітаризованою зоною.

  Нагадаємо, напередодні Пан Гі Мун відвідав Москву, де провів зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним. Генсек ООН заявив, що напруженість у відносинах між Україною та Росією створює "великі ризики як для них самих, так і за її межами країн" і закликав до стриманості усі сторонами конфлікту.

  У свою чергу Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заяиви наступне: "Я не можу прогнозувати якісь подальші дії чи реакції пана Путіна, але я хочу ще раз наголосити, як генеральний секретар ООН, на тому, що необхідно забезпечувати цей мирний діалог і до того, як події вийдуть з-під контролю, і ця проблема не набуде характеру  регіональної, чи навіть глобальної. Тому що зараз політичні емоції перебувають на дуже високому рівні. І це може вплинути на міжнародну ситуацію. Тому дуже важливо розв"язати цю ситуацію якомога швидше, якомога конструктивнішими шляхами і брати до уваги той досвід, який ми мали, працюючи з такими країнами, як Центральна африканська респібліка, Сирія".  

  Фото: ООН

  Попередній матеріал
  В офісі "Нафтогазу" правоохоронці проводять обшук
  Наступний матеріал
  Міноброни: лишається загроза російської агресії на материкову частину України
  Теги:
  Loading...