Новий пакет військової допомоги та політична підтримка. Володимир Зеленський із неанонсованим візитом у Литві. Зустрівся з президентом Гітанасом Науседою, поспілкувався з прем'єр-міністром і спікером Сейму. Обговорили безпеку, інтеграцію до ЄС і НАТО, а також співпрацю в галузі протиповітряної оборони. Усі подробиці переговорів знає політолог і керівник міжнародного відділу новин "5 каналу" Михайло Прудник.
У січні Литва знову відправить в Україну боєприпаси, генератори і системи детонації, а в лютому – бронетранспортери. Литва також продовжить навчати українських солдатів і сформує коаліцію з розмінування України, зазначив Науседа. Президенти домовилися і про спільне виробництво озброєння. Володимир Зеленський зазначив: йдеться, зокрема, про засоби боротьби з дронами. Ба більше – анонсував нові оборонні контракти з іншими союзниками. За словами українського президента, у світі зараз критично бракує зброї, а Україні насамперед потрібні системи протиповітряної оборони. В останні дні грудня й на початку січня росія завдала по Україні 500 повітряних ударів. Україна змогла відбити 70 % із них, заявив Зеленський.
"Загалом у світі дефіцит зброї, зброї бракує для нас, не вистачає для всього світу, порожні склади і багато викликів для оборони багатьох країн світу. Тому ми зацікавлені в копродукції. Ми почали роботу зі США, з багатьма компаніями продовжуємо цю роботу, з європейськими партнерами будемо це робити постійно, не чекати, поки дефіцит сам собою закриється. З того, що ми ще не в змозі разом із партнерами виробляти, це системи протиповітряної оборони. Цього бракує дуже сильно", – заявив Володимир Зеленський.
"Я хочу звернути увагу: ми ще не мали таких договорів у військовій сфері, як той, що підписали сьогодні. На ринку зброї досить багато грошей, але дуже мало самих виробничих можливостей, щоб можна було ці гроші використати і виготовити продукт. Ось чому треба більше розкривати військовий промисловий потенціал. Литва, Україна і весь Європейський Союз повинні зосередитися на цьому. Мусимо допомогти Україні не лише у військовому плані, а й політичному. І Литва дуже добре розуміє свою відповідальність, бо ми є голосом України там, де вона сама не може озвучити вимоги", – зазначив Гітанас Науседа.
Нагадаємо, 10 січня Зеленський прибув до Литви та зустрівся з Науседою. Обговорювали безпеку, інтеграцію до ЄС і НАТО, а також співпрацю в галузі радіоелектронної боротьби і дронів.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.