Підписання Томосу
Підписання Томосу president.gov.ua

Отримання Томосу можна порівняти з Актом проголошення незалежності – Епіфаній звернувся до українців

Читайте по-русски
У річницю отримання Томосу голова ПЦУ закликав православних до єднання

Річниця вручення Томосу для Православної церкви України. Рік тому, саме 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій передав чільнику Православної церкви України Епіфанію сувій із текстом, який визначає канонічність автокефалії ПЦУ.

Підписали документ 5 січня у Соборі Святого Георгія, що у Стамбулі. Там розташована резиденція Константинопольського патріархату. Грамоту для української церкви оформив на пергаменті іконописець Лука в монастирі на Афоні. Оригінальна мова документа – грецька. У ньому зазначено, що церква є незалежною від зовнішнього впливу.

Уже на Різдво, 7 січня, сувій привезли до України. Його могли побачити всі охочі. На тепер Православна церква України налічує понад 7 тис. парафій. До річниці отримання Томосу предстоятель ПЦУ Епіфаній привітав вірян зі святом та закликав до єднання.

"Отримання Томосу можна порівняти з Актом проголошення незалежності України. Тож рік тому ми з вами отримали довгоочікуване ствердження духовної незалежності! Помісна Українська православна церква зростає і зміцнюється, підтверджуючи свою зрілість. Знову і знову повторюємо заклик єднання до всіх наших братів і сестер, хто ще має сумніви щодо майбутнього шляху для Української православної церкви: двері помісної церкви і наші серця відкриті для вас", – зауважив Епіфаній.

Дивіться також: Визначні моменти та неприємні непорозуміння: що пережила ПЦУ за рік після отримання Томосу

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
"Чорнобиль", Тарантіно та "1917": відбулася церемонія вручення нагород "Золотий глобус"
Loading...