5 канал

Особливий Саміт Україна-ЄС: про що говорили Порошенко, Туск та Юнкер у столиці

У Києві пройшов 19-й Саміт Україна-ЄС. Чого досягнули сторони та які ініціативи будуть впроваджені вже незабаром – з'ясовували журналісти "5 каналу"

Вони називають один одного друзями. Охоче обіймаються і цілуються перед телекамерами. Ці рухи є невід'ємним атрибутом кожної зустрічі керівництва ЄС і України.

Нинішній саміт іноземні гості називають особливим. За останній рік сторони повністю закінчили бюрократичну тяганину довкола Угоди про Асоціацію, реалізували безвіз для українців і продовжують підтримувати Україну в боротьбі з агресором.

"28 червня ЄС знову вирішив продовжити санкції проти Росії. У цьому контексті я хочу привітати Олега Сенцова – режисера, якого заарештували в Криму та засудили. У нього сьогодні день народження. І я закликаю негайно звільнити всіх незаконно утримуваних українських громадян, які перебувають у Росії і на Кримському півострові", – заявив президент Європейської Ради Дональд Туск.

Страшніший за зовнішнього ворога – ворог внутрішній, тут же додають іноземні візитери, натякаючи на корупційну систему і внутрішні політичні чвари. Новостворені інститути – Антикорупційна прокуратура і бюро не дадуть очікуваних результатів без заключної ланки – Антикорупційного суду, пояснюють єврокерівники. А от зі створенням останнього Україна зволікає.

Напередодні Саміту остаточно стало відомо – жодних документів сторони не підписуватимуть, оскільки не змогли до кінця узгодити текст заяви. Київ наполягав, що в цьому документі необхідно згадати про європейське прагнення України. Утім, Нідерланди виступили проти.

Це не вперше Голландія так переймається долею української євроінтеграції. Це країна, яка останньою і з умовляннями Брюсселя ратифікувала Угоду про Асоціацію.

Попри ложку дьогтю, Саміт не був безрезультатним. Так, сторони остаточно домовилися про створення Антикорупційної палати замість окремого Антикорупційного суду. За підсумками зустрічі домовилися також про створення нових фондів для подальшого впровадження реформ, проведення наступного року донорської конференції для залучення інвестицій в Україну й енергетичного форуму для модернізації української газотранспортної системи.

Не минулося й без критики. Чим дорікнуло офіційному Києву керівництво ЄС – дивіться у сюжеті:

Ірина Герасимова, Іван Наконечний, Сергій Новіков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
Найближчими днями спецпредставник США Волкер знову відвідає Україну – Єлісєєв
Наступний матеріал
Єлісєєв: Україна запропонувала ЄС альтернативу "Північному потоку-2"
Loading...