Основними телеканалами, до яких звертаються жінки на тимчасово окупованих територіях, є українські онлайн-канали "5 канал", "Еспресо" та "Прямий", позаяк більшість українських телеканалів недоступні для цієї аудиторії.
Такі результати показало комплексне дослідження BBC Media Action, проведене в Україні наприкінці 2022 – на початку 2023 року. Більшість кількісних та якісних польових досліджень було проведено українською дослідницькою агенцією InfoSapiens.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Вказується, що 60% телеглядачок на непідконтрольних уряду територіях також дивилися російські телеканали, а 38% – з них покладалися саме на російські канали для отримання новин.
Основним джерелом новин для жінок-користувачів соціальних мереж на непідконтрольних уряду територіях є Telegram (44% користувачів соціальних мереж). Він же був найбільш надійним джерелом новин для жінок-користувачів соцмереж – 30% з них довіряли йому в повній мірі.
Жінки на українських окупованих територіях покладаються на людей з найближчого оточення для отримання практичної інформації: 75% покладаються на сім'ю та друзів, а 42% – на людей, які живуть по сусідству з ними.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Опитування показує, що жительки окупованих регіонів намагаються читати як українські, так і російські новини, аби порівняти їх. Вони ж вказували на проблеми із доступом до достовірного контенту – їм важко повністю довіряти новинам та інформації з медіа-джерел по обидва боки війни. На непідконтрольних уряду територіях жінки більше стурбовані фейковими новинами, ніж на решті території України, і водночас менше впевнені у своїй здатності їх виокремити.
На непідконтрольних Києву територіях 80% жінок стурбовані рівнем неправдивої та оманливої інформації – порівняно з 52% жінок на решті території України. Кожна п'ята жінка відповіла "не знаю" на запитання про здатність відрізнити справжні новини від фейкових.
У дослідженні наголошується, що респонденти – жінки, які проживають на окупованих землях – були відібрані за допомогою онлайн-опитувань, які не мали на меті сформувати репрезентативну вибірку.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Нагадаємо, 4 квітня 2022 року, менш ніж через півтора місяця після повномасштабного вторгнення росії в Україну, без жодних правових підстав було відключене цифрове ефірне мовлення трьох українських інформаційних телевізійних каналів – "5 канал", "Прямий" та "Еспресо".
Жодних законів, підзаконних нормативних актів, листів, наказів, документів чи рішення суду, на підставі яких відбулося таке відключення, органами державної влади не оприлюднювалося і до відома телеканалів не доводилося.
Наразі "5 канал" позивається до Кабінету Міністрів, Держслужби спецзв'язку та Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, щоби визнати їхню бездіяльність протиправною. Однак судові засідання в Київському окружному адміністративному суді постійно переносяться.
Натомість бюджети для каналів "Дом" та "FreeДом" давно стали темою для скандалів, як і ефективність їхнього мовлення. Обома каналами опікується ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України", якою з січня 2020 року керує Юлія Островська, колишня директорка із виробництва студії "Квартал 95".
Дивіться також відео за темою: Відключення "Еспресо", "Прямий" та "5 канал" з ефіру: "Це прикре та помилкове рішення" – Мусієнко
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.