5.ua

Опозиція голосуватиме за бюджет в обмін на відставку Захарченка [відео]

  Після новорічних свят на погоджувальній радитися депутати не поспішають. Спікер парламенту дивується порожнім кріслам.

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Керівників щось мало. Мабуть, журналістів запрошу замість керівників попрацювати».

  Запрошувати пресу не довелося – посеред засідання у залі з’являються опозиціонери.

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Дуже коротко, ми не будемо брати участь в засіданні, тому що у нас є декілька вимог, які ми хочемо зачитати».

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Давайте».

  Олег Тягнибок, лідер фракції «Свобода»: «Влада не реагує на голос народу, тому ми вважаємо за необхідне стимулювати вас до відповідних дій».

  У новому році – зі старим ультиматумом. Опозиція нагадує про вимогу відставки міністра внутрішніх справ і переформатування спецпідрозділу «Беркут». І це не все.

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Ми наполягаємо на тому, щоб генеральний прокурор прийшов і відзвітував, чому закон не працює – про припинення переслідування учасників мирних демонстрацій».

  Від появи в парламенті генпрокурора закон про амністію не запрацює – критикує проголошену вимогу лідер фракції регіоналів. Пригадує – і сам тиснув кнопку «за», хоча знав – документ запевне не дієвий. Каже, опозиція після його ухвалення обіцяла розглянути бюджет.

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Меня удивляет позиция оппозиции, с которыми мы договаривались, что специально не принимаем бюджет для того, чтоб была возможность внести поправки в него».

  Поправки внесені – тисячі зо три. Але до їхнього розгляду провладні депутати можуть і не дійти, якщо опозиція блокуватиме парламент.

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Бюджет буде на цій неділі прийнятий. Якщо опозиція чи хто ще буде заважати, то депутати будуть висловлюватись, щоб проголосувати бюджет в цілому. Як не буде другої можливості – бюджет буде прийнятий».

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Ми не виключаємо блокування».

  Чи готові провладні депутати виконувати опозиційні вимоги – покаже день завтрашній, вважає лідер «УДАРу». Але вже сьогодні чільник парламентських регіоналів заявив: принаймні одна з вимог опозиції – а саме розформування «Беркута» – є нездійсненною.

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Когда происходит анархия в центре Киева – вы походите и посмотрите, по ночам что сегодня делается, здесь нейтрализовать еще действия милиции – это преступление перед своим народом».

  Під час цього виступу – за вікном дії не одного десятка міліціонерів  були спрямовані саме на охорону парламентських та урядових будівель, а заодно і Маріїнського парку, в якому відновився мітинг прихильників президента.

  Ірина Герасимова, Ян Доброносов, Юрій Усік, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Прокуратура звинуватить Луценка у нападі на «Беркут»? [відео]
  Наступний матеріал
  ЦВК підтвердила перемогу провладних кандидатів на «проблемних» округах
  Теги: