Вікторія Сюмар
Вікторія Сюмар фото Європейська солідарність

Окрім газової і енергетичної кризи, ми на порозі газового реваншу РФ – Сюмар

  Читайте по-русски
  Нардепка наголосила, що необхідно модернізувати систему енергоефективності

  Народна депутатка з фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар розповіла про загрозу енергетичного колапсу напередодні опалювального сезону. Вона наголосила, що потрібно модернізувати систему енергоефективності. Про це повідомляє пресслужба партії "Європейська Солідарність".

  "Люди сьогодні говорять, де купити дрова. Черга за дровами стоїть по 2-3 тижня. Якщо міністр не готовий на початку опалювального сезону звітувати, скільки в нас вугілля – його в 4 рази менше, ніж треба сьогодні. Що в нас із запасами газу? В нас немає достатньо запасів газу. Для одного сезону нам птреба 21 млрд куб газу, а в нас є сьогодні 18. Але там 4 млрд куб технічного газу, і ще 6 млрд куб приватного газу. Що Україна робитиме, аби вижити?", – сказала Сюмар.

  "Ми собі наплодили ворогів. Після конфліктів у "Нафтогазі", який став збитковою структурою, де звільнилася Наглядова рада. Після інших "успіхів" у зовнішній політиці, операція Росії із повернення газового зашморгу на Україну може бути успішною. Ми сьогодні окрім газової і енергетичної кризи на порозі газового реваншу РФ. Україна за 7 років отримала справді енергетичну незалежність. Це далося дуже важко. І сьогодні ми можемо повернутися в повну залежність від РФ. А залежність закінчиться вимогами про воду в Крим, про проведення виборів і політичними вимогами. Давайте подумаємо, що ми можемо спільного зробити, аби завадити цьому російському сценарію", – зазначила депутатка.

  Сюмар наголосила, що треба подумати про стратегічні речі, які потрібні країні, зокрема варто модернізувати систему енергоефективності.

  "В це треба вкладати гроші, ці гроші об’єктивно держава мала. Тому що за попередньої влади вам дістався виграний позов у "Газпрому" і понад $4 млрд від "Газпрому", на який в принципі раніше можна було купити дешевший газ за $200-300  Зараз є гроші від МВФ, подарункові, тут варто подумати про стратегічні речі, які потрібні для країни", – сказала вона.

  Народна депутатка зазначила, що раніше 7 млн українців отримували субсидії, зараз 2 млн. 

  "Окрім енергоефективності, ще захист людей. Раніше було 7 млн українців, які отримували субсидії, сьогодні – 2 млн українців, тому що людям позрізали всі критерії в нуль. Ціна на електрику зросла, якщо це було 90 коп, то зараз це 1,44 грн. Люди, які топили електрокотлами для того, щоб економити на газі, вони думають, чи зможуть вони собі це дозволити. Сьогодні треба підтримати нашу ініціативу, законопроєкт №6006, який передбачає розподіл цих грошей на забезпечення субсидій, на протидію коронавірусу, на виплату боргу перед військовослужбовцями", – підсумувала представниця фракції "Європейська Солідарність".

  Як повідомляв 5.UA, в Івано-Франківську та двох областях ситуація, близька до надзвичайної, – немає газу для лікарень та шкіл.

   

  Попередній матеріал
  Хто має право пройти ПЛР-тест безплатно – в МОЗ роз'яснили
  Наступний матеріал
  У ситуації, коли треба консолідувати патріотичні сили, влада продовжує думати про боротьбу з Порошенком – Портников
  Loading...