Петро Порошенко в Галіфаксі
Петро Порошенко в Галіфаксі фото Європейська солідарність

ОП вимагав від організаторів безпекової конференції в Галіфаксі скасувати запрошення Порошенку – Єлісєєв

  Читайте по-русски
  Дипломат стверджує, що Офіс Зеленського "вдався до інтриг"

  Офіс президента Володимира Зеленського "фактично шантажував" організаторів Міжнародної безпекової конференції в Галіфаксі в Канаді, вимагаючи не допустити на неї п'ятого президента, лідера "Європейської Солідарності" Петра Порошенка. Про це в ефірі радіо "Нового времени" заявив український дипломат Костянтин Єлісєєв.

  За підсумками конференції Єлісєєв зазначив, що участь офіційної делегації від України могла би бути більш істотною, "якби не інтриги з боку Банкової".

  Дипломат сказав таке: "Виникає запитання, наскільки українська сторона тут активно спрацювала. Я тут змушений, як то кажуть, додати трошки ложку дьогтю. Чому? Тому що несподівано виникла така не дуже зручна ситуація для України. Організатори запросили, звичайно, офіційних представників з Києва. І, на жаль, офіційний Київ перед початком конференції почав шантажувати організаторів конференції, канадську сторону: мовляв, умовою участі високої делегації буде те, якщо вони відкличуть запрошення, надіслане п'ятому президенту Порошенку для участі в цій конференції".

  Єлісєєв зазначив, що організатори конференції "на цей шантаж не пішли", запрошення не відкликали.

  Посадовець додав: "Як наслідок, для того щоб, як кажуть, збалансувати участь п'ятого президента, в авральному порядку на цю конференцію була надіслана делегація на чолі з секретарем РНБО Даніловим".

  На запитання, чи планувалася попередньо участь президента Зеленського, Єлісєєв відповів: "Я не готовий коментувати. Планувався там, я так розумію, міністр закордонних справ. Єдине, мені як представнику України було не дуже приємно слухати від організаторів натяки, що в умовах, коли справді є реальна загроза другої фази вторгнення Росії на територію України, замість того, щоб займатися консолідацією патріотичних, проєвропейських, демократичних сил всередині держави, ми намагаємося показувати розбіжності між нами і висувати незрозумілі претензії до канадської сторони".

  Як відомо, 18 листопада 2021 року Порошенко вилетів на безпековий форум у Канаді. Під час свого виступу там Порошенко закликав партнерів дати Україні більше оборонного озброєння

  Довідка. Зазначимо, що міжнародний безпековий форум 2021 року відбувся в канадському Галіфаксі. На нього з'їхалися вищі посадовці країн, голови військових відомств та дипломати. Порошенко зустрівся з президентом Світового Конгресу Українців Павлом Гродом та керівництвом української громади Канади, зокрема Конгресу Українців Канади. Крім проблем нацбезпеки, на зустрічі йшлося про корупцію та свободу слова в Україні. 

  Попередній матеріал
  Взяли гранати та пішли до "сєпарів": у ДПСУ розповіли, як кінологи у 2014-му рятували своїх собак
  Наступний матеріал
  Призначення керівника САП: Гетманцев розповів подробиці меморандуму із МВФ
  Loading...