gdansk.pl / \"\"Польське радіо\"

Олланд та Меркель провели телефонну розмову з Путіним щодо "нормандського формату"

  Сторони так і не змогли визначитися із датою проведення зустрічі лідерів чотирьох країн

  Західні лідери країн-учасниць "нормандської четвірки", зокрема президент Франції та німецький канцлер телефоном обговорили з президентом РФ Володимиром Путіним перспективу проведення чотиристоронньої зустрічі. Про це повідомляє "5 канал".

  Як зазначається, сторони так і не дійшли згоди, тож затвердити дату проведення зустрічі не вдалося.

  Натомість, лідери держав погодилися, що для зустрічі у "нормандському форматі" має бути прогрес у питанні безпеки та політичних аспектах. Зокрема, було обговорено "режим тиші" на передовій Донбасу, розведення сил і можливість  проведення виборів на окупованих територіях, якщо їх проводитимуть згідно із законодавством України і за стандартами ОБСЄ.

  Сторони наголосили на важливості подальшої роботи зі створення умов для можливої ​​зустрічі глав держав і урядів у так званому "нормандському форматі". Про це заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт. Лідери погодилися з тим, що для цього повинен бути досягнутий прогрес як в питанні безпеки, так і в політичних аспектах.

  Крім того, як повідомляється, на сьогодні, 13 жовтня, анонсована телефонна розмова Петра Порошенка з Франсуа Олландом та Ангелою Меркель.

  Як повідомлялося, напередодні голова МЗС України Павло Клімкін заявив, що жодних домовленостей про зустріч "нормандської четвірки" на вищому рівні немає.

  Нагадаємо, 12 жовтня у ПАРЄ схвалили дві резолюції щодо України. Перша з них змінила формулювання "конфлікт в Україні" на "російську агресію" в Україні.

  Попередній матеріал
  У Херсоні застрелили кримінального авторитета "Биню"
  Наступний матеріал
  У чергах на кордоні з Польщею застрягли понад тисяча авто

  Посол щодо виступу Олланда: "Потрібно, щоб він перечитав ще раз текст Мінських домовленостей"

  Спецоперація Донбас: Як змінить хід мінського процесу зізнання Путіна в участі РФ у війні на українському Сході

  Ар'єв про резолюцію в ПАРЄ: "Конфлікт в Україні" змінили на "російську агресію в Україні"

  "Ми змушені захищати російськомовне населення на Донбасі": Експерт прокоментував заяву Путіна