ru.tsn.ua

"Обирали з двох варіантів": посол пояснив, чому справу МН17 "передали" саме Нідерландам

  Спільна група з розслідування збиття літака розглядала можливість створення трибуналу на основі міждержавної угоди п'яти країн або передачу справи до національної юрисдикції конкретної країни

  Країни-учасниці розслідування справи про збиття малайзійського лайнера МН17 у небі над Донбасом передали підсудність суду Нідерландів через блокування Росією створення міжнародного трибуналу, а також зважаючи на потребу деполітизувати майбутній судовий процес. Про це заявив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, передає УНІАН.

  За його словами, Росія заблокувала найефективніший метод притягнення до відповідальності винних у катастрофі, тому експерти обирали з двох наявних варіантів.

  "Найбільш ефективним методом притягнення до відповідальності винних у злочині міг бути трибунал, створений відповідно до резолюції Ради безпеки ООН на підставі частини VII Статуту ООН. Але у 2015 році Росія заблокувала рішення про його створення. Тому держави, правоохоронні органи яких беруть участь у Спільній групі з розслідування збиття літака – Україна, Нідерланди, Австралія, Бельгія та Малайзія – сконцентрувалися на двох опціях: це створення трибуналу на основі міждержавної угоди п'яти країн або передача справи до національної юрисдикції конкретної країни", – розповів посол.

  Він також додав: "Після ретельного аналізу вибір було здійснено на користь переслідування винних за збиття літака в рамках правової системи Нідерландів".

  Ченцов також пояснив, що було обрано саме Нідерланди, оскільки експерти врахували наявність стабільного кримінального законодавства та системи правосуддя, готовність нідерландської сторони забезпечити належний судовий розгляд і наявність у інших держав, в тому числі Росії, міжнародно-правових зобов'язань.

  "Мова йде, зокрема, про те, що у відповідності до конвенцій Ради Європи, Росія зобов’язана надавати взаємну правову допомогу у кримінальних справах. Беручи до уваги позицію РФ з проблематики МН17, можна передбачити, що така взаємодія буде, м'яко кажучи, непростою. Тим не менше, необхідні правові рамки для такої співпраці існують, і все буде залежати від наявності політичної волі з боку РФ", – зазначив посол.

  Він додав: "Крім того, важливо максимально деполітизувати майбутній судовий процес, уникнути навіть гіпотетичних звинувачень у необ'єктивності".

  Саме тому, резюмує Ченцов, було обрано Нідерланди, а не Україну, на території якої сталася трагедія. Крім того, переважну більшість серед загиблих становлять саме громадяни Нідерландів (з 298 загиблих 193 були нідерландцями).

  "Таким чином, буде значно спрощено участь рідних та близьких загиблих у процесі. До того ж, судовий розгляд справи на національному рівні буде триватиме менше часу, аніж її розгляд міжнародним трибуналом", – повідомив посол.

  Як повідомляв 5.UA, в листопаді торік представники Об'єднаної слідчої комісії представили результати розслідування авіакатастрофи рейсу МН-17. Було встановлено, що пасажирський лайнер збили зенітно-ракетним комплексом "Бук" ракетою, яку запустили з окупованих території Донеччини. Комплекс прибув з території Російської Федерації.

  Попередній матеріал
  Кабмін створив робочу групу з урегулювання кризи у вугільній промисловості
  Наступний матеріал
  Аеропорт "Бориспіль" уклав договір з найбільшим лоукостером Європи
  Loading...

  Катастрофа МН17: Винні у трагедії відповідатимуть перед судом Нідерландів

  ФСБ РФ ізолює свідків у справі збиття малазійського лайнера МН17 – InformNapalm

  Катастрофа МН17: є новий доказ маркування "Бука" як російського