Сергій Гармаш
Сергій Гармаш file.liga.net

"ОБСЄ перевершила себе": на перемовинах ТКГ з'явилися "делегати" від "Л/ДНР" – Гармаш

  Читайте по-русски
  Статусом і процедурою допуску до перемовин нових бойовиків – у ОБСЄ не поцікавилися

  У вівторок, 19 січня, відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, на якому були присутні два нових члени – самопроголошені "суспільні радники" з боку "Л/ДНР". Засідали останні на тлі російського двоголового орла.

  Про таке повідомив представник української політичної підгрупи в ТКГ Сергій Гармаш у себе на Facebook.

  За його словами, ОБСЄ жодним чином не змогла пояснити, чому ці двоє "переговірників" долучилися до відеоконференції. Зокрема, в координатора від ОБСЄ П'єра Мореля спитали, хто ці люди.

  "Дипломат з 50-літнім стажем почав багатослівно пояснювати, що "ще з часів Горбуліна (експредставник України в ТКГ, – ред.)" на переговорах не прийнято порушувати питання статусу учасників", – відповів Морель.

  При цьому з'ясувати, на яких підставах бойовики взяли участь у переговорах Тристоронньої групи – так і не вдалося.

  Самі ж "переговірники" від псевдореспублік заявили, буцімто вони сповістили "нотою МЗС" про участь у процесі. Водночас до МЗС РФ і МЗС України таких нот не надходило.

  "Тоді, які "МЗС" і куди направили свої "ноти"? Це запитання залишилося без відповіді. На жаль, пан Морель не підтримав Україну в прагненні з'ясувати відповідь на нього", – написав Гармаш.

  Відтак, представник української сторони зазначає, що ОБСЄ "проковтнула появу нових бойовиків", не поцікавилася їхнім статусом і процедурою допуску і навіть не взяла на себе відповідальність за їхню технічну появу на переговорах, що залежить винятково від ОБСЄ.

  "ОБСЄ перевершила себе у прагненні догодити РФ. Це вже не суб'єктивізація ОРДЛО, це вже суб'єктивізація і закріплення в дипломатичному процесі "ДНР"-"ЛНР"!" – наголосив він.

  За кілька годин Сергій Гармаш зробив ще один допис, в якому пояснив, чому ця подія позбавляє переговори ТКГ сенсу.

  "Потураючи Москві навіть всупереч Мінським документам, ОБСЄ послідовно завела переговори в глухий кут. Підмінивши суб'єктів переговорного процесу і знявши, таким чином, відповідальність з агресора, який фінансує та керує своїми маріонетками на Донбасі, ОБСЄ позбавила переговори конструктивного сенсу. Нерозумно домовлятися про щось з тими, хто нічого не вирішує! Крім того, не можна домовитися з бджолами проти меду! А особливо, якщо це не бджоли, а трутні, які живуть на утриманні Москви, і від наявності війни залежить їхнє утримання", – зазначив представник України.

  Нагадаємо, нова очільниця ОБСЄ прилетіла до України з робочою поїздкою.

  Попередній матеріал
  АМКУ відкрив справу проти шести компаній через завищені ціни на газ – подекуди на 40%
  Наступний матеріал
  Японія планує залучати роботів до проведення тестувань на коронавірус
  Loading...