Ільмі Умеров
Ільмі Умеров 5 канал

"Обов'язково спробую повернутися у Крим": про що заявив звільнений Умеров

Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз мали повернутися в Україну вже сьогодні, 26 жовтня, однак тепер дату відтермінували на один день

Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, визволені напередодні, 26 жовтня провели перше спілкування з пресою після звільнення. Брифінг відбувся у турецькій столиці – Анкарі, передає "5 канал".

Спілкування зі ЗМІ відбулося у приміщенні посольства України.

Ільмі Умеров наголосив: має намір за деякий час повернутися на територію окупованого півострова, де наприкінці вересня самоназваний Сімферопольський суд виніс йому вирок. Йому призначили 2 роки ув'язнення у колонії-поселенні. Втім, Умеров не знає, чи затримають його після перетину кордону з анексованою автономією.

"До кінця не знаємо, що на нас чекає, якщо ми спробуємо перетнути контрольно-пропускний пункт між Херсонською областю та Кримом. Принаймні, я не давав жодних обіцянок, жодних гарантій, що я не буду це спробувати зробити. Через певний час я обов'язково спробую повернутися у Крим", – зазначив заступник голови Меджлісу.

Ахтем Чийгоз, якого окупанти засудили до 8 років за ґратами, наголосив, що не пристав на жодні пропозиції російської сторони, яка вимагала написати прохання про помилування до російського президента та визнати Крим як законну російську територію.

"Я весь час відчував величезну підтримку, у першу чергу – України. Була підтримка Європи, й особливо – Туреччини. Громадяни України, що проживають у Криму, відчули ту міць, силу, яка стоїть за ними. І це дуже важливо у боротьбі. Дуже важливо", – підкреслив Чийгоз.

Нагадаємо, 25 жовтня стало відомо, що РФ відпустила одних з найвідоміших бранців Кремля – Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза. Вони опинились у столиці Туреччини. На 26 жовтня планувалося їх прибуття до Києва. Однак, вже сьогодні в.о. міністра інформаційної політики Еміне Джапарова повідомила: повернення колишніх політв'язнів відкладається.

Попередній матеріал
Вибух у Києві: уся інформація про теракт на зараз
Наступний матеріал
Київський трансатлантичний діалог
Loading...