Аналітик "Опори" спрогнозував, коли оновиться склад ЦВК

Повноваження 12 з 15 членів ЦВК мали бути припинені вже після 1 червня 2014 року

У Президента є 25 кандидатур, і хтось із цих кандидатур буде запропонований на 12 вакантних місць у ЦВК. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний ранок" повідомив аналітик громадської мережі "Опора" Олександр Клюжев.

За його словами, якщо Президент вносить цього тижня це подання, то комітет ВР ці кандидатури має розглянути і винести подання Президента у депутатський зал, і вже депутати будуть визначатися щодо нового складу ЦВК.

"Якщо ВР призначає 12 нових членів ЦВК, то значить вже новий склад ЦВК обирає і нового голову ЦВК, і двох нових заступників, і секретаря ЦВК. Тобто ми отримаємо не лише новий склад ЦВК, а й нове керівництво цієї комісії. Якщо говорити про ті 25 кандидатур, які є на столі у Президента, то з них лише три працюють у нинішньому складі ЦВК. Тобто ми отримаємо суттєве оновлення ЦВК", – розповів Клюжев. 

Аналітик висловив припущення, що оскільки Президент досі не подав відповідне подання, це "свідчить, що питання ЦВК, на жаль, досі лишається на столі політичних перемовин і якісь політичні проблеми навколо цього є". Клюжев також висловив сподівання, що новий склад ЦВК буде повноцінний з точки зору здатності стабільно працювати і планувати свою діяльність і довгострокові та середньострокові перспективі.

Експерт також пояснив: "Ті члени ЦВК, які вже фактично сиділи на чемоданах два роки, вони повноцінно не могли працювати, а діяльність ЦВК це не лише конкретний виборчий процес, наприклад, це не лише вибори в 5 округах, які зараз, але це й планування системи навчання виборчих комісій, чого в нас немає і обіцялось багато років, хоча ми очікували, що ЦВК впровадить цю повноцінну систему і виборчі комісії різних рівнів будуть навчатися не тільки перед виборами, але й у міжвиборчий період. Це й питання пілотних експериментів по цифрових виборах і дистанційному голосуванню та багато інших аспектів, які ЦВК має реалізувати. Але в таких умовах, в яких вони функціонували ці 2 роки, всі ці стратегічні задачі неможливо було виконати".

Як повідомляв 5.ua, в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" голова центру "Ейдос" Віктор Таран заявив, що лише заміна членів ЦВК без підсилення законодавства щодо підкупу виборців нічого не дасть. 

Попередній матеріал
Аласанія розповів, як визначатимуть місто для проведення Євробачення-2017
Наступний матеріал
Європейські компанії в судах вимагають від "Газпрому" перегляду цін

Парубій обіцяє розглянути питання оновлення складу ЦВК якнайшвидше

Оголошення виборів у чотирьох округах не заважає парламенту оновити склад ЦВК – Магера

На посади у ЦВК можуть претендувати 25 кандидатів - Айвазовська

ЦВК призначила вибори до Верховної Ради в чотирьох округах

Президент внесе у ВР кандидатури до складу ЦВК цього тижня – Парубій

Президент запропонує новий склад ЦВК уже найближчим часом – Парубій