Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

"Ні обіцянок, ні пробачень": з благодійного фонду при ОПУ безслідно зникли мільйони гривень – розслідування

  Читайте по-русски
  Журналісти дізнавалися, як ОПУ з благодійним фондом збирали кошти від великого бізнесу на боротьбу коронавірусом

  Через благодійний фонд, який збирав кошти від великого бізнесу на боротьбу з коронавірусом, афільований з Офісом президента та особисто главою держави Володимиром Зеленським, зникли мільйони гривень. Про це йдеться в програмі Watchdogs.Розслідування на телеканалі "Прямий".

  "Так, через фонд "Корпорація монстрів" пройшло 362 мільйони гривень. Скільки грошей зайшло на "Прайм", який змінив "Корпорацію монстрів" – просто невідомо. Ані "Прайм", ані Офіс президента не звітували про витрачені кошти. Все, що є – невеличка презентація. Її опублікував на Фейсбуці. Так, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко опублікував лише пост від 5 травня, коли збір коштів уже ніби було закінчено. За даними Кирила Тимошенка, загалом через два благодійні фонди зібрали і витратили 374 мільйони гривень", – йдеться в розслідуванні.

  Зазначається, що в результаті з цифрами виявився повний безлад.

  "Через рахунки "Корпорації монстрів" по президентському проєкту пройшло 362 мільйони гривень. Офіс президента стверджує, що загалом через обидва благодійні фонди вони закупили допомоги на 374 мільйони гривень. Тобто за заявами Кирила Тимошенка виходить, що "Прайм" доклався десь округлено 12 мільйонами гривень", – пишуть журналісти.

  "Відомо, що лише в компанії "Водафон" "Прайму" перерахували 26 мільйонів у квітні. То якщо навіть взяти попередні наші розрахунки та презентацію Кирила Тимошенка, то відкритим лишається питання щонайменше про ще 14 мільйонів. Але він не єдиний перераховував "Прайму" гроші", – йдеться в розслідуванні.

  Зазначається, що адреса фонду "Прайм" виявилась фейковою, а один із зазначених телефонів взагалі "поза зоною".

  "Додзвонитися вдалося за другим номером. Відповів сам голова фонду – російський бізнесмен Борис Баум. "Напишите мне смску, я вам напишу, когда у меня будет свободное время. Хорошо?" – відповів він", – розповіли розслідувачі.

  "Тобто, 28 мільйонів точно заходили на рахунки "Прайму". Але згадаймо, що казали представники ОПУ... Кирило Тимошенко говорив лише про 12 мільйонів. І тут два варіанти – хтось зі сторін або говорить неправду, або приховує реальну інформацію. Так скільки грошей і від кого зайшли у фонд і як їх витратили? Такі прості питання ми прописали і в офіційному запиті до керівника "Прайму" на його прохання. І ось – зустрічаємо пана Баума на виході з Офісу президента", – додають у розслідуванні.

  Журналістам два тижні не відповідали на запит ані Офіс президента, ані Баум.

  "Ні обіцянок, ні пробачень – прекрасне гасло "зеленої" команди для ось таких історій. Але відсутність відповіді – це теж відповідь. Та головне – що було з’ясовано цим розслідуванням. Порятунок країни іменем президента та збір грошей з бізнесу – це велика фікція, загорнута у яскраву піар-обкладинку", – додають розслідувачі.

  Попередній матеріал
  На фронті внаслідок обстрілу поранено одного українського армійця
  Наступний матеріал
  "У Криму інформаційний вакуум": Україна готує позов у Гаагу через переслідування журналістів на окупованому півострові
  Loading...

  В ОПУ кажуть, що процес наступного обміну полоненими поки загальмований

  В ОПУ розповіли про підсумки переговорів у Німеччині

  В Україні планують створити Міністерство військово-промислової політики

  Вже 6: в Офісі президента повідомили, які області не готові до пом'якшення карантину

  Для успішної роботи медичної реформи МОЗ мала очолити людина, яка працювала з нею – ексзаступниця голови МОЗ

  "На нас чекає гуманітарна катастрофа" – ексзаступниця Супрун розповіла, як МОЗ затягнуло держзакупівлі ліків