Гройсман і Порошенко на Раді регіонального розвитку
Гройсман і Порошенко на Раді регіонального розвитку 5.ua

"Немає конфлікту на сході – є російська окупація": про що говорили на Раді регіонального розвитку

Модератором зібрання був Порошенко: він надавав слово, нагадував про регламент і навіть виправляв принципові помилки у виступах

Блокада ОРДЛО була "ударом під дих" країні. А наслідки тієї блокади – відтермінування мільярдного кредитного траншу МВФ і втрата контролю над окупованими територіями. Саме так говорив Президент України Петро Порошенко на Раді регіонального розвитку. Там зібралися представники усіх рівнів виконавчої влади – обговорювали питання децентралізації, інфраструктури, освіти, медицини. До чого договорилися – репортаж "5 каналу".

Фото на згадку та радісні обійми. На п'яте засідання Ради регіонального розвитку збирається безпрецедентна кількість учасників. Від голів райдержадмінстрацій до чільників областей. Відкриває засідання Президент. Він же є і модератором цього зібрання: надає слово, нагадує про регламент і навіть виправляє принципові помилки у виступах.

Щоб змалювати економічну ситуацію в державі, Петро Порошенко звертається до медичних аналогій. Каже – країна пережила і реанімацію, і палату інтенсивної терапії, а нині підвелася на ноги. Але попереду ще безліч ризиків, зокрема, політичних. Таких, як дочасні вибори.

Каже: "Склад нової Ради виявився б настільки пістрявим і роздробленим, що годі було б сподіватися на створення бодай якоїсь коаліції. Перевиборів найголосніше вимагає так звана широка опозиція. А кістяк цієї опозиції – дві партії, які вісім років тому лише дивом не створили широку коаліцію, які у 2006-2014 роках по черзі мінялися біля державного керма".

Ще один ризик – наслідки блокади ОРДЛО. Серед інших – відтермінування позики Міжнародного валютного фонду. А це $1 млрд. Президент зазначає: "Сьогоднішній мій день почався з наради з цього приводу. Один з її учасників запропонував відрядити до Вашингтона в якості спецпредставника Андрія Івановича з Семенченком і Юлію Володимирівну з Парасюком. Звичайно, пропозиція була жартом".

Що на ці слова відповів львівський голова Андрій Садовий та яку критику на адресу ініціаторів блокади висловив прем'єр-міністр – дивіться у відео:

Наталія Жижко, Владислав Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час. Підсумки тижня": Чим небезпечне електронне декларування для військових
Наступний матеріал
"Час. Підсумки тижня": Половина будинків у країні за кілька років стануть небезпечними для життя
Loading...

Президент збирає Раду регіонального розвитку

Порошенко: Той, хто цілить в спину нашим правоохоронцям, має отримувати належну правову оцінку

Порошенко: Жодної торгівельної діяльності з захопленими підприємствами на окупованих територіях не буде

"Час. Підсумки тижня": Як пов'язані блокада ОРДЛО та кредит на мільярд від МВФ

Хто почав готуватися до дострокових виборів? – "Час. Підсумки дня"

Транш ЄС у розмірі 600 млн євро до України надійде після кредиту МВФ – Порошенко