Україна - Польща
Україна - Польща vremya4e.com

"Недружній крок" – у МЗС України відреагували на новий дизайн паспорту Польщі

До МЗС України викликали посла Республіки Польща в Україні Яну Пєкло і вручили йому ноту

У МЗС України вручили ноту послу Республіки Польща в Україні Яну Пєкло у зв'язку з намірами польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення польських військових поховань на території Личаківського кладовища у Львові. Про це повідомили у прес-службі зовнішньополітичного відомства.

"Викликаному до МЗС послу Республіки Польща в Україні Яну Пєкло було вручено ноту, в якій висловлюється рішучий протест щодо намірів МВС і адміністрації Республіки Польща розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення каплиці-ротонди, розташованої на території польських військових поховань на Личаківському кладовищі у місті Львів", – йдеться в коментарі МЗС.

У відомстві наголосили, що Україна розглядає такі наміри "як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства".

"Оцінка історичних подій – справа істориків. Україна виступає проти політизації окремих історичних фактів, що шкодили б розвитку взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща", – йдеться в повідомленні.

wyborcza.pl

Нагадаємо, до сторіччя незалежності Польщі в 2018 році збираються випустити паспорти у новому дизайні, серед інших зображень там планують розмістити "Меморіал орлят" у Львові.  Також розглядається можливість того, що на одній зі сторінок з’явиться зображення Святих воріт, розташованих у Вільнюсі (відомі як Ворота Світанку або Остра брама). Литва минулого тижня вже відреагувала на цю ініціативу – глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі в Литві і глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс попередив, що "такого не повинно бути".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Цілили в польсько-українські стосунки: в Луцьку обстріляли будівлю Генконсульства Польщі

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Польщі заявили про неможливість співпраці з РФ у справі "смоленської катастрофи"
Наступний матеріал
У Києві новенький BMW перевернувся та влетів у стовп: водія не можуть дістати
Loading...

На паспортах Польщі з'явиться зображення Меморіалу орлят у Львові

У Польщі заявили про неможливість співпраці з РФ у справі "смоленської катастрофи"

Стало відомо, скільки корупціонерів засудили в Україні за півроку