Називали конкретні імена: на "нормандській" зустрічі півтори години обговорювали тему заручників

  Партнери з Франції та Німеччини також відзначили «принциповість і пріоритетність» розв'язання цього гуманітарного питання, яке не має бути політизованим

  Міністри закордонних справ країн "нормандської четвірки" напередодні у Берліні півтори години обговорювали тему звільнення заручників і політв'язнів, причому називали конкретні прізвища. Про це представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко написала у Facebook після телефонної розмови з головою МЗС Павлом Клімкіним.

  "Павло (Клімкін – ред.) поінформував, що вперше під час зустрічі в "нормандському форматі" темі звільнення заручників і політв'язнів було присвячено півтори години, вперше обговорювалася ініціатива допуску обмудсвумен до затриманих в РФ і в Україні. Говорили і про кількість затриманих, і про конкретні прізвища й долі людей", – зазначила вона.

  За її повідомленням, партнери з Франції та Німеччини також відзначили "принциповість і пріоритетність" розв'язання цього гуманітарного питання, яке не має бути політизованим.

  "Ми готові до компромісу в питанні затриманих, аби якнайшвидше всіх витягти. Також порушувалося інше болюче питання – пошук зниклих безвісти і допуск до пошуку і до тюрем МКЧХ", – наголосила Геращенко.

  Віце-спікер також наголосила, що українська сторона готова активно працювати, аби якнайшвидше відбулася чергове звільнення.

  Як повідомляв 5.UA, український конгресовий комітет Америки (УККА) ініціював проведення масштабної акції на підтримку вимог Олега Сенцова звільнити політичних бранців Кремля, під час якої люди голодуватимуть упродовж одного дня.

  Попередній матеріал
  Майже 90%: Росія захопила рибальські ресурси України в Чорному морі
  Наступний матеріал
  "Око виймали ложкою, свердлили груди, підвішували": в СБУ оприлюднили свідчення 500 звільнених з ОРДЛО заручників

  Після довгоочікуваної зустрічі Нормандської четвірки Клімкін повідомив дві "хороші новини"

  В АП створять координаційну раду з питань визволення українських бранців

  "Де заяви?": Геращенко закликала світову спільноту вимагати звільнення бранців Кремля

  "10 разів подумайте": Геращенко закликала українців бойкотувати ЧС-2018 в Росії

  "Ключі від тюрем у Кремля!": Геращенко звернулася із закликом до української діаспори у світі

  "Ціна" щодень зростає: адвокат пояснив, чому РФ не погоджується на обмін Сенцова