"Навіть посилить русифікацію": В'ятрович розкритикував ідею переходу на латинку

  Наголосив – країна може опинитись у ситуації фактичної тримовності

  Перехід від кирилиці на латинку може навіть посилити русифікацію українців. Таке переконання висловив чільник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на сторінці у Facebook.

  "Останні роки дедалі більше російськомовних громадян переходять на українську. Запровадження латинки створить додатковий бар'єр і зупинить багатьох із них. Більш того, така зміна може спровокувати рух у протилежному напрямку – звична кирилична російська для багатьох (особливо, старших людей) буде простішою у використанні, ніж незнайома латинська українська", – наголосив В'ятрович.

  Трохи пізніше він опублікував ще один коментар, в якому навів два приклади успішного переходу на латинку та пояснив, чому вони є малокорисними в українському випадку.

  "Найуспішнішим прикладом переходу на латинку в історії є турецький. Швидкість (здійснено протягом 2 місяців) та ефективність реформи забезпечив політичний режим тодішньої Туреччини – авторитаризм на чолі з Ататюрком. Тому в Казахстані теж є шанси на успішну відмову від кирилиці. В Україні – ні, адже ми будуємо демократичну систему. Варіант плавного переходу, із паралельним використанням кирилиці та латинки, означатиме фактичну тримовність в країні – дві українські та російська", – написав керівник Українського інституту нацпам'яті.

  Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував обговорити можливість впровадження латиниці.

  Попередній матеріал
  В роботі месенджера Telegram стався глобальний збій
  Наступний матеріал
  "Сніг у березні в Україні був, буває і буде": синоптик розповіла про погоду на 29-31 березня