НАТО передав Росії свої пропозиції у відповідь на ініціативи Москви щодо безпеки в Європі. Пропозицію підтримали всі 30 країн-учасниць, вони йдуть паралельно з пропозиціями США до Росії. Про це розповів Єнс Столтенберг на брифінгу.
Зокрема, в Альянсі відкинули пропозицію Росії щодо того, аби відмовитися від принципу "відкритих дверей". Зокрема, Росія просила, аби НАТО не розширювалося на Сxід.
Також Альянс повідомив, що готовий встановити пряму лінію зв'язку і xоче напряму обговорити роззброєння, розміщення ракет, контроль над озброєнням.
Крім того, у НАТО вважають, що Росія має вивести свої війська з території України, Грузії та Молдови. Для деескалації ситуації Альянс збільшить присутність у регіонаx Балтійського та Чорного морів.
Також у НАТО привітали рішення США привести в готовність 8,5 тисяч військовиx для можливого реагування в Європі.
Як повідомляв 5.UA, Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не планує перекидати військові сили в Україну.
Нагадаємо, розслідувачам з Conflict Intelligence Team (CIT) вдалося отримати перше підтверджене відео перекидання російських десантників до кордону з Україною.
Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання Радбезу, що ситуація в Україні – повністю контрольована.
Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив про те, що нинішня ситуація на нашому кордоні з Росією принципово не відрізняється від тої, що склалася навесні минулого року.
Крім того, Резніков зазначив, що, за даними розвідки, військові Російської Федерації не створили жодного ударного угрупування, що б свідчило про ймовірність наступу.
Як повідомляв 5.UA, Чехія готова надати Україні військову допомогу.
Нагадаємо, Британія може підтримати відключення Росії від системи SWIFT у разі вторгнення в Україну.
Як інформував 5.UA, Британія розглядає можливість створення тристороннього союзу з Польщею та Україною.
Читайте також: В Україну прибули спецпризначенці з Британії – вчитимуть армійців ЗСУ давати відсіч ворогу із NLAW