5.ua

Напружений день у ВР: погрози, відставки і призначення

  Верховна Рада сьогодні змінила міністра оборони, пообіцяла кримчанам прийняти усіх біженців на материковій Україні і дещо позаймалася самокритикою. Кличко порушив питання довіри Турчинову – недовірили аж двоє. Насамкінець у депутатів взагалі вклякло бажання працювати і спікер розпустив парламент до завтра.

  Урядовці з парламентської трибуни запрошують кримських жителів.

  "Уважаемые земляки, крымчане! Все, кто не желает оставаться на временно оккупированной территории – всех разместим, всех ждем!" – закликає Людмила Денисова.

  Міністр соцполітики обіцяє спрощену процедуру отримання пенсій та інші вітчизняні соцблага. В разі проблем рекомендує дзвонити на пряму урядову лінію, телефон – 0800 507 309.

  В.о. міністра оборони рахує: передислокуватися з Криму і залишитися з Україною готова третина військових. "Військових у Криму було 18 тисяч, готові залишитися з Україною біля 6 тисяч, і бажають бути евакуйовані" – порахував Тенюх. А вже за кілька хвилин – заявив про відставку: "Декому мої дії, можливо, не подобаються, та я ніколи не тримався за крісло. Якщо керівництво бажає – я не заперечую".

  Під час голосування одіозний регіонал Чечетов згадав своє призначення – відставку не приймають. Не голосує і ще вчорашній представник в о президента у Криму – ударівець Куніцин: напередодні він теж самовідставився – після критики бездіяльності влади. "Что я бы сделал? Ну, с крымским "Беркутом" бы договаривался, сказал бы им: вы готовы служить Родине – тогдапрощение".

  "Ходив я в той кримський "Беркут". У них там дискотека політична ще була. Спілкувався дві години – вонине для перемовлянь. А Куніцин – яб посоромився на його місці коментувати", – каже народний депутат Андрій Сенченко.

  Не відставляв в.о.міністра оборони і Мустафа Джемілєв – але з причин технічних – вийшов з зали.

  З другої спроби відставку приймають. В.о. президента Турчинов представляє нового кандидата – Михайло Коваль, прикордонник, який в березні кілька годин побув у кримському полоні, сидить в урядовій ложі. Також Турчинов бере собі радника – Олександра Кузьмука, депутата, екс-міністра оборони.

  Підтримайте Коваля, для мене це буде особиста трагедія, якщо він не справиться" – закликав Кузьмук.

  За – 251. Перші слова після призначення нового в. о. міністра оборони – подяка попереднику.

  Лідер "УДАРу" Віталій Кличко вирішив брати вище. На майбутнє питати пропонує не лише з міністра оборони, а й з головнокомандувача - в.о. Президента.

  "Якщо так далі буде продовжуватися – ми можемо ставити питання про обрання нового спікера" – погрожує чемпіон.

  Більш ніж за годину – спікер Турчинов реагує: "Не треба мене лякати! Не треба шантажувати! Я готовий хоч зараз поставити на голосування зняття голови ВР. Голосуємо!"

  Ставить миттю: за відставку Турчинова тиснуть кнопки аж двоє – позафракційні Анатолій Гриценко і Віталій Барвіненко. Останній свій голос згодом відкликає. Регіонали нинішні і колишні зайняті у раді чимось своїм. Повним складом відсутні комуністи: прогуляли робочий день на партійному з’їзді – поки в Раді голосують на всі руки, вони готуються до президентської кампанії.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд тимчасово припинив мовлення в Україні чотирьох російських телеканалів
  Наступний матеріал
  Окупанти знову намагаються захопити незламний тральщик "Черкаси"
  Теги:
  Loading...