5.ua

"Нафтогаз" просить Стокгольмський арбітраж призначити тимчасову ціну на газ "Газпрому"

  Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулась до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) з проханням встановити тимчасову ціну на газ, що закуповується у російського газового монополіста компанії "Газпром" до закінчення судового спору між компаніями.


  Про це прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив в ході засідання уряду 8 жовтня.

  Він нагадав, що Україна для проходження опалювального сезону необхідно додатково закупити близько 5 млрд куб. м газу, при цьому є 2 варіанти вирішення цієї проблеми.

  "Перший варіант, ми спільно з ЄС проводимо спільну енергетичну політику з тією метою, щоб підписати тимчасову угоду на поставку природного газу до того моменту, поки Стокгольмський арбітраж остаточно не вирішить спір між" Нафтогазом "і" Газпромом "... другий варіант, якщо така угода не буде досягнуто ... то Україна звернулася до суду для отримання тимчасового рішення суду, яке б встановило відповідну ціну і умови поставки такого газу до моменту винесення остаточного вердикту Стокгольмським судом ", - сказав Яценюк.

  Прем'єр зазначив, що "Нафтогаз" знаходиться в постійному зв'язку з європейськими партнерами, і Україна чітко висловила свою позицію, якими бачить умови тимчасової угоди.  А Україна очікує подальші переговори і прийняття рішення в даному питанні.

  Нагадаємо, раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив про необхідність відновлення поставок природного газу в Україну.  Також раніше стало відомо, що "Нафтогаз України" домовився з компанією Statoil (Норвегія) про постачання природного газу через територію Словаччини починаючи з 1 жовтня.
  Попередній матеріал
  Ігор Смешко очолив комітет з питань розвідки при Президентові України
  Наступний матеріал
  СБУ розслідує справи колишніх високопосадовців, наближених до Януковича
  Теги:
  Loading...