ДПСУ

"Нафтогаз" подав позов проти РФ на $5 млрд через захоплені у Криму активи

  Станом на зараз експерти оцінюють збитки групи "Нафтогаз" від анексії Кримського півострова у 5 млрд доларів

  НАК "Нафтогаз України" подав до Міжнародного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди) позов проти РФ з вимогою відшкодувати 5 мільярдів доларів збитків, яких зазнала компанія через незаконне захоплення Росією активів "Нафтогазу" в Криму. Про це повідомляє прес-служба компанії.

  "НАК "Нафтогаз України" та шість компаній, що входять у групу Нафтогаз – ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДП "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" та ДК "Газ України" – подали до трибуналу, сформованого при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, завданих незаконним захопленням Російською Федерацією активів групи в АР Крим", – йдеться в повідомленні.

  Також зазначається, що станом на зараз експерти оцінюють збитки групи "Нафтогаз" від анексії Кримського півострова у близько 5 млрд доларів.

  "Винесення трибуналом рішення по справі заплановано до кінця 2018 року", – інформує прес-служба компанії.

  Крім того, там нагади, ще у жовтні торік "Нафтогаз" та компанії групи ініціювали це арбітражне провадження відповідно до Угоди між Кабміном та Урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій, більш відомої як російсько-українська двостороння інвестиційна угода (її було підписано 27 листопада 1998 року). 

  Довідка: українські компанії подали вже 7 позовів проти Росії у зв'язку з окупацією Криму. Свої позови подали: ПАТ "Укрнафта", АТ "Ощадбанк", Ігор Коломойський та ТОВ "Аеропорт "Бельбек", Приватбанк, ТОВ "Лугзор", компанія Стабіл, ТОВ "Еверест".

  Як інформував 5.UA, у серпні цього року Гаазький суд почав розглядати позов "Нафтогазу" проти РФ через захоплення активів у Криму.

  Попередній матеріал
  В "ІС" порахували втрати бойовиків за минулий тиждень
  Наступний матеріал
  Грібаускайте: "Захід-2017" свідчить про нездатність Кремля припинити свою ненависть до Заходу
  Loading...