На Вінниччині знищують ракетні комплекси "Скад" [репортаж, відео]

  Ракетні комплекси "Скад" продовжують знищувати на військовому арсеналі у Калинівці на Вінниччини. За останні півроку звідси вивезли на утилізацію 7 тисяч тонн боєприпасів, до кінця грудня - планують вивезти ще 2 тисячі тонн.

   Демонтаж ракет - здійснюється поетапно. Корпус - ріжуть звичайною болгаркою. Кабельна продукція вирізається за допомогою ножиць і повністю знищується. Цінні метали, вилучені з боєприпасів -віддаються до військової частини, решта йде у брухт. За словами фахівців, роботи на таких об`єктах  безпечні - адже баки ракети не заправлялися токсичним ракетним паливом.  

  Нині в Україні близько 100-та арсеналів, баз і складів, на яких зберігаються боєприпаси, ракети та ракетне паливо загальною масою мільйон сто тисяч тонн. Чи не половина зброї та палива - потребує негайної утилізації. 

  Усі роботи з утилізації фінансує США. Відповідний меморандум Київ та Вашингтон підписала зі США рівно рік тому.

  Реалізація проекту з ліквідації та утилізації ракетних комплексів типу "Scud", а також обладнання та палива, що входять до їхнього складу, розрахована до кінця 2015 року. За словами заступника міністра оборони України, придатні боєприпаси - перевезуть до військових частин для зберігання. Решту - утилізують. Ось цю базу в Калинцівці - ліквідують, а землю - передадуть в комунальну власність.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Винахідник з Чернігова створив пристрій, який самотужки накачує шини [відео]
  Наступний матеріал
  Сильні снігопади спричинили хаос на дорогах Європи [відео]
  Теги: