Крим – це Україна
Крим – це Україна Facebook / Петро Порошенко

На саміті "Кримської платформи" учасники ухвалили декларацію – про що йдеться

  Читайте по-русски
  Декларацією засуджено порушення і зловживання та системні неправомірні обмеження прав людини в окупованому Криму

  Учасники Міжнародної Кримської платформи підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи. Про це йдеться у спільній декларації за результатами саміту, опублікованій на сайті МЗС.

  "Учасники Міжнародної Кримської платформи не визнають і продовжують засуджувати тимчасову окупацію та незаконну анексію Криму, яка є прямим викликом міжнародній безпеці із загрозливими наслідками для міжнародного правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність і суверенітет усіх держав", – зазначається в документі.

  Декларацією засуджено порушення і зловживання та системні неправомірні обмеження прав людини і основних свобод, яких зазнають мешканці Криму, триваючу мілітаризацію Криму, яка підриває безпеку і стабільність у всьому Чорноморському регіоні, та перешкоджання правам і свободам судноплавства.

  Декларацією створено Міжнародну Кримську платформу як консультативний і координаційний формат з метою мирного припинення тимчасової окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і для відновлення контролю України над цією територією у повній відповідності до міжнародного права.

  Крім того, зазначається, що учасники Платформи будуть протистояти новим викликам та гібридним загрозам, які постійно змінюються, спричиненим триваючою мілітаризацією Криму, та підтримувати спільні зусилля з посилення стійкості до цих загроз у контексті зростання загроз для безпеки і стабільності у Чорноморському регіоні.

  Водночас Росію закликали виконувати свої зобов’язання як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного гуманітарного права та інших застосовних норм міжнародного права, і негайно припинити всі порушення прав людини і зловживання щодо жителів Криму, забезпечити повний і безперешкодний доступ до Криму для усталених регіональних і міжнародних моніторингових механізмів з дотримання прав людини, зокрема Місії ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, а також для правозахисних неурядових організацій.

  Учасники саміту вирішили об'єднати зусилля, спрямовані на захист прав і свобод цивільного населення, яке мешкає в окупованому Криму, і домогтися негайного та беззастережного звільнення громадян України, незаконно затриманих або засуджених Росією з політичних мотивів та її державними агентами як на території окупованого Криму, так і на території РФ.

  Крім того, декларація передбачає, що учасники розглянуть можливість підтримки економічних, інфраструктурних та екологічних проєктів, які сприяли б подальшому розвитку регіонів України, що межують з тимчасово окупованим Кримським півостровом.

  Учасники саміту підтвердили свою рішучість підтримувати тиск на Росію для припинення тимчасової окупації Криму та закликали Російську Федерацію залучатися до конструктивної участі у діяльності Міжнародної Кримської платформи.

  Нагадаємо, в Києві стартував перший інавгураційний саміт "Кримської платформи".

  Попередній матеріал
  У МОЗ повідомили, скільки доз вакцин від COVID-19 Україна отримає упродовж серпня та вересня
  Наступний матеріал
  Президент Латвії, розповідаючи про Крим, нагадав про 50-річну окупацію своєї країни
  Loading...
  Позачергова сесія Верховної Ради України – трансляція

  Позачергова сесія Верховної Ради України – трансляція

  США вважають, що Крим завжди буде Україною, а Росія має нести відповідальність

  США вважають, що Крим завжди буде Україною, а Росія має нести відповідальність

  Збитки від окупації Криму оцінюють у понад $100 млрд – Шмигаль

  Збитки від окупації Криму оцінюють у понад $100 млрд – Шмигаль

  Рада планує позачергово схвалити звернення до міжнародних організацій щодо підтримки Кримської платформи

  Рада планує позачергово схвалити звернення до міжнародних організацій щодо підтримки Кримської платформи

  Куточок Криму в центрі Києва: розпочалася перша велика зустріч учасників "Кримської платформи"

  Куточок Криму в центрі Києва: розпочалася перша велика зустріч учасників "Кримської платформи"

  Біля Верховної Ради урочисто підняли національний прапор

  Біля Верховної Ради урочисто підняли національний прапор