5.ua

На Донеччині проголосує менше половини зарєстрованих виборців - КВУ

  Донецькій області в дев'яти з 21-го округів, територія яких перебуває під контролем української армії, зможуть проголосувати близько 1,3 млн виборців із 3,3 млн  (які є зареєстрованими на території області загалом), констатують у Комітеті виборців України (КВУ).


  "Проблема полягає в тому, що із 3 млн 300 тис. виборців Донецької області близько 2 млн проголосувати не зможуть. Я маю на увазі тих виборців, які проживають на територіях, які контролюють сепаратисти", - заявив агентству "Інтерфакс-Україна" керівник Донецького відділення КВУ Сергій Ткаченко.

  "Фактично, ми на сьогодні можемо говорити про те, що вибори тією чи іншою мірою відбудуться в дев’яти округах із 21-го в Донецькій області", - пояснив він.

  За словами керівника Донецького відділення КВУ, це стосується округів №46 (центр - Артемівськ), №47 (Слов'янськ), №48 (Краматорськ), №49 (Костянтинівка), №50 (Красноармійськ), №№57 та 58 (Маріуполь), №59 (Мар’їнка) і №60 (Волноваха).

  Крім того, за словами Ткаченка, є кілька округів, в яких частково здійснюють контроль українські війська. Зокрема, це округа в Горлівці, Дебальцевому та Дзержинську.

  "У Дзержинську вийшло повідомлення, що там розпочала роботу окружна комісія, тому є ймовірність, що вибори там у 52-му окрузі відбудуться хоча б на території міста Дзержинська. Якщо там хоча б кілька виборчих дільниць відкриються й окружна комісія встановить результати голосування в окрузі, то це буде результат ось цих кількох виборчих дільниць", - зазначив експерт.

  Тому в КВУ допускають можливість , що вибори можуть відбутися не в дев'яти, а у більшій кількості округів, можливо - в десяти.

  Ткаченко зокрема констатував, що в округах, де вибори можуть відбутися, в основному знову балотуються ті самі кандидати, які були обрані народними депутатами від Партії регіонів на чергових парламентських виборах у 2012 році: у 46-му окрузі - Сергій Клюєв, у 49-му - Денис Омельянович, у 50-му - Леонід Байсаров, у 52-му - Ігор Шкіря, в 57-му - Сергій Матвієнков, у 60-му - Олександр Риженков.

  "Це все наші народні депутати від Партії регіонів, які тепер також намагаються обиратися до парламенту, але тепер уже без Партії регіонів - переважно вони пішли як самовисуванці", - зазначив експерт.

  Крім того, деякі народні депутати - екс-регіонали висунулися кандидатами в тих округах, які перебувають під контролем сепаратистів, зокрема, Валерій Омельченко та Віталій Борт (округи №№55 та 56, обидва - з центром у Макіївці), Андрій Пономарьов (Старобешеве).

  "Є ще така цікава тенденція: деякі кандидати представляють добровольчі батальйони. Наприклад, у 57-му, 58-му, 59-му і в 60-му округах за довіру виборців змагатимуться представники батальйону патрульної служби міліції спеціального призначення "Азов", і всі вони будуть кандидатами від партії "Народний фронт". У принципі така ситуація вносить свої корективи в суспільно-політичну ситуацію - гадаю, це гідні суперники... які можуть додати конкурентної боротьби до виборчого процесу", - зазначив Ткаченко.

  Нагадаємо, парламент має наміри змінити адміністративні межі всередині Луганської області.

  Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий відправити білоруських миротворців на Донбас – однак, МЗС України відмовився навіть розглядати таку пропозицію.
  Попередній матеріал
  Курдські демонстранти зайняли парламент Нідерландів
  Наступний матеріал
  Ватажки російських терористів їздять на машинах ОБСЄ - Тимчук
  Теги:
  Loading...