5.ua

На Донбасі готують опитування про приєднання до Дніпропетровської області

  У Донецькій та Луганській областях готуються до територіального опитування «Разом з Дніпром» про входження адміністративних одиниць до складу Дніпропетровської області. Про це у Дніпропетровську повідомили члени комісії з проведення заходу.

   
  За їхніми словами, опитування, яке відбудеться 11 травня, ініційоване жителями Донецької та Луганської областей. Усі витрати беруть на себе бізнесмени Донбасу та Дніпропетровщини.
   
  Як зазначив голова комісії з проведення територіального опитування Михайло Лисенко, проведення опитування потребуватиме від свідомих громадян охорони місць голосування та агітації, у цьому їм готовий допомогти Штаб захисту національного захисту Дніпропетровщини.
   
  За його даними, на відміну від референдуму про федералізацію, нав’язаного Росією, опитування щодо приєднання до Дніпропетровщини перебуває у правовому полі.
   
  "В законному порядку можуть проводитись загальноукраїнські та місцеві дорадчі опитування громадян України. Результати такого опитування розглядаються й враховуються при ухваленні рішень у відповідних державних органах", – сказав Лисенко.
   
  Як повідомив член комісії з проведення опитування (Донецька область) Дмитро Ткаченко, приєднання своїх територіальних одиниць до Дніпропетровщини ініціюють жителі Добропілля, Красноармійського та Новогродівського районів Донеччини.
   
  "Можливо, в ситуації, що склалась, це може стати одним із виходів, якщо ситуація розвиватиметься за найбільш негативним сценарієм", – сказав Дмитро Ткаченко.
   
  Член комісії з проведення опитування (Луганська область) Сергій Іванов, не виключив, що опитування про приєднання до Дніпропетровщини 11 травня відбуватиметься в тих самих місцях, де й "референдум про федералізацію".
   
  "Цим референдумом ми хочемо показати справжні цифри громадської думки, адже дані соціологічних опитувань показують, що близько 28%, до 30% - максимум! - луганчан підтримують інтеграцію в Росію, решта налаштовані категорично проти", – зазначив Іванов.
  Попередній матеріал
  МВС: правоохоронці не будуть штурмувати Луганськ
  Наступний матеріал
  Активісти Майдану закликали громадян не виходити у центр Києва 9 травня