МЗС
МЗС ca.wikipedia.org

МЗС України звинуватило угорських колег у задіянні методів пропаганди Кремля

  У зв'язку з цим, заступник міністра по суті прояснив ситуацію з викликом посла Угорщини Ійдярто до МЗС України

  У Міністерстві закордонних справ України назвали відвертою брехнею заяву зовнішньополітичного відомства Угорщини про обставини запрошення угорського посла Іштвана Ійдярто.

  Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у Facebook.

  "Посла Угорщини таки запросили до МЗС! Останнім часом дії і заяви угорської сторони дедалі більше нагадують стиль Кремля. То угорський прем'єр синхронно з Москвою декларує відмову від контактів з українською владою, то угорська дипломатія переходить на рейки маніпуляцій і перекручень", – заявив Боднар.

  "Не зважаючи на турбулентності в двосторонніх відносинах, я намагався стримано коментувати існуючі проблеми. Але чашу мого дипломатичного терпіння переповнила відверта брехня МЗС Угорщини щодо виклику їхнього посла", – наголосив він.

  У зв'язку з цим, заступник міністра по суті прояснив ситуацію з викликом посла Угорщини Ійдярто до МЗС України.

  "Посла Угорщини було запрошено до МЗС України директором профільного департаменту для демаршу щодо деструктивних заяв угорського прем'єра Віктора Орбана. Те, що посол попередньо сам просився на зустріч, не впливає ні на зміст, ні на форму демаршу", – зазначив Боднар.

  За його словами, послу Угорщини було висловлено рішучий протест, у зв'язку із заявами прем'єр-міністра цієї країни Віктора Орбана, і "наголошено на неприпустимості втручання у внутрішні справи України, зокрема у триваючий виборчий процес". Боднар стверджує, що Ійдярто "з розумінням сприйняв наші занепокоєння".

  "Жодної згадки про "утиски угорців на Закарпатті" не було! Навпаки, було запропоновано сконцентрувати взаємодію двох країн на практичних взаємовигідних напрямках", – додав заступник міністра.

  "Дуже шкода, що свою роботу в Україні новий угорський посол (а також його колеги в Будапешті) розпочинає методами кремлівської пропаганди", – зауважив Боднар.

  "Ми, зі свого боку, мабуть, почнемо в МЗС активно вивчати угорську мову, щоб в коментарях одразу угорською вказувати не дипломатичне слово "запросили", а жорстке – "викликали". Якщо їм подобається жорсткий, а не конструктивний стиль діалогу – ми їм це швидко забезпечимо!", – підсумував український дипломат.

  Нагадаємо, 15 листопада прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що домовленості з владою України неможливі. Як відомо, Угорщина блокує засідання Комісії Україна-НАТО через положення українського Закону про освіту стосовно того, що мовою освіти в Україні є державна, українська мова, заявляючи, що це порушує права угорців, які проживають в Україні, на освіту.

  Відтак новопризначеного посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто викликали до МЗС через висловлювання угорських урядовців щодо України. 

  Своєю чергою, прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив, що посла Угорщини в Україні Ійдярто не викликали до українського Міністерства закордонних справ, а бесіду, яка відбулася 16 листопада, ініціювала угорська сторона.

  Попередній матеріал
  Сенатори США виступили проти російського генерала в Інтерполі, порівнявши його з хижаком
  Наступний матеріал
  У Києві викрили канал торгівлі зброєю, який організували прихильники ІДІЛ
  Loading...
  Київ прийняв кандидатуру нового посла Угорщини

  Київ прийняв кандидатуру нового посла Угорщини

  До України прибув новий посол Угорщини: що про нього відомо

  До України прибув новий посол Угорщини: що про нього відомо

  Угорський політик приїхав "спостерігачем" на псевдовибори в ОРДЛО

  Угорський політик приїхав "спостерігачем" на псевдовибори в ОРДЛО

  МЗС: Мета Росії – знищення корінного народу Криму

  МЗС: Мета Росії – знищення корінного народу Криму

  В Угорщині відкрили українське почесне консульство, яке відповідатиме за 3 області

  В Угорщині відкрили українське почесне консульство, яке відповідатиме за 3 області

  Угорщина перейменувала скандальну посаду "уповноваженого по Закарпаттю" – ЗМІ

  Угорщина перейменувала скандальну посаду "уповноваженого по Закарпаттю" – ЗМІ