5.ua

МЗС стурбовано долею українців у Росії

  Міністерство закордонних справ України звертає увагу Росії на порушення прав українців на території цієї держави. Захист прав українців Росії є одним з пріоритетів Києва. Про це 6 травня журналістам заявив заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський.

   
  "Українці у Росії перебувають у дуже складних психологічних і політичних обставинах. Ми надаємо їм максимального сприяння у той спосіб, який є можливим, через наші консульські можливості у тому числі. Ми розраховуємо на взаємне почуття солідарності, коли Україна є у небезпеці. Водночас, ми говоримо про необхідність – і ставимо це питання перед Російською Федерацією – повною мірою дотримуватися прав людини і захищати усі національні меншини, які є у цій державі", – зазначив Лубківський.
   
  МЗС України неодноразово звертав увагу Москви на порушення у Росії прав національних громад, включаючи українську. МЗС закликав російську сторону захищати права своїх громадян, а не втручатись у внутрішні справи України, звинувачуючи її у порушенні прав "російськомовного населення".
  Попередній матеріал
  Сепаратисти намагаються заблокувати центр Маріуполя тролейбусами та вогнем
  Наступний матеріал
  Аваков попросив допомоги у ветеранів МВС