Дмитро Кулеба та Петер Сіярто
Дмитро Кулеба та Петер Сіярто Hungary Today

Ми готові до нормалізації відносин з Угорщиною, якщо вона гратиме за правилами – Кулеба

  Читайте по-русски
  Очільник МЗС заявив, що не допустить "танців з бубном" на території України

  Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що гучні заяви угорської сторони щодо "погіршення умов угорської меншини" є лише політичною риторикою, оскільки Україна виконала свої міжнародні зобов'язання і внесла зміни до закону про освіту згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

  Про це він заявив в інтерв'ю газеті "День".

  За словами Кулеби, під час першої розмови з очільником МЗС Угорщини Петером Сіярто наприкінці травня у Будапешті він сказав, що українсько-угорські відносини можна перезавантажити, але на такому шляху буде багато перешкод.

  Стосовно заяв про погіршення умов для угорської меншини в Україні після скасування положень радянського закону щодо національних меншин, очільник МЗС зауважив, що кожна країна має право ухвалювати те законодавство, яке вона вважає за необхідне, дотримуючись своїх міжнародних зобов’язань.

  "Справді, було ухвалено закон про освіту. Ми, Україна, визначаємо, якою буде освітня система в Україні, а не Росія, не Угорщина, не Польща, не США, не Китай. Венеційська комісія, орган Ради Європи, зробила до цього закону низку зауважень і рекомендацій. Ми їх виконали і привели закон у відповідність до своїх міжнародних зобов’язань. Усе, тема закрита. Все інше: закон УРСР, закон України 1990-го, 2000 років – це все політична дискусія, риторика, яка не має впливати на якість законодавчого регулювання", – наголосив очільник МЗС.

  Міністр зазначив, що попри всю складність дипломатичних стосунків, Угорщина лишається членом ЄС і НАТО і не має агресивних планів.

  "Але Угорщина є нашим сусідом, і вона не має якихось агресивних планів щодо України. Угорщина є членом ЄС і НАТО, і ми повинні знайти спільний знаменник на основі взаємної поваги. Угорщина має поважати нас, ми маємо поважати Угорщину. Жодних "танців з бубном" на території України ми не допустимо. Це наша земля, це наші люди. Етнічні угорці є громадянами України, і головне – вони є невід’ємною частиною нашого суспільства", – сказав Кулеба.

  На думку голови МЗС, антиугорські настрої в українському сегменті соцмереж "розганяються" штучно, і спрямовані проти таких самих українців.

  "Це істерія не проти угорців, це істерія проти таких самих українців, як і всі інші, бо ми всі є частиною одного тіла – тіла України", – сказав дипломат.

  Міністр додав, що в мовній суперечці вже відбулася частина запланованих засідань комісій, проте наступні відкладаються, але Україна готова до нормалізації відносин з сусідом.

  "Частина засідань відбулась, частина планується, і ми готові працювати над їх проведенням. Та коли в нас виникає якась велика політична проблема, як на місцевих виборах, то ясно, що стає не до комісії. І їхні засідання відкладаються. Але ми готові до нормалізації за умови, якщо Угорщина гратиме за правилами. І ми теж готові грати за правилами", – наголосив посадовець.

  Нагадаємо, наприкінці листопада українські спецслужби провели обшуки у штаб-квартирі Закарпатської угорської культурної асоціації, яка представляє угорців у регіоні, а також у будинку президента цієї організації Василя Брензовича. Під час слідчих дій оперативники виявили друковані матеріали, які пропагують ідеї так званої "Великої Угорщини" і створення угорської автономії на Закарпатті.

  Тоді міністр закордонних справ країни Петер Сійярто звинуватив Київ у залякуванні угорців та розпалюванні ненависті. А чільник українського МЗС Дмитро Кулеба назвав заяви свого колеги спекуляцією.

  Попередній матеріал
  У Львові вперше зробили трансплантацію печінки: як це було – фото
  Наступний матеріал
  Київське метро в новорічну ніч працюватиме довше
  Loading...