Арсен Аваков

МВС прокоментувало заяви конгресменів США про "антисемітизм" в Україні

У відомстві наголошують: неприпустимо, щоб в Україні будь-кого дискримінували, залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури

У Міністерстві внутрішніх справ України заперечують заяви конгресменів США про "фінансований державою антисемітизм", повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на МВС.

"Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає неприпустимим, щоб у сучасній Україні будь-кого з українських або іноземних громадян дискримінували, залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури. Усі подібні злочинні прояви отримують принципову і швидку реакцію правоохоронних органів", - відзначили у МВС.

Також у відомстві нагадали, що восени 2017 року Нацполіція викрила організоване злочинне угруповання, яке здійснювало напади на дипломатичні установи, іноземні організації, пам’ятки архітектури й культові споруди на території держави з "провокативною метою підриву дружніх відносин" України з іноземними партнерами, зокрема, США, Польщею, Угорщиною, Ізраїлем.

За даними МВС, на рахунку цієї організованої групи осіб, "координація дій якого відбувалася з території Росії, загалом є сім "злочинних епізодів": осквернення синагог та пам’ятників, організація вибухів на території посольств, консульств, у місцях релігійного паломництва та публічних місцях.

Водночас, відреагували у відомстві й на заяви про те, що військовий підрозділ Нацгвардії є "неонацистським батальйоном "Азов".

"Цей професійний підрозділ є одним з найбільш мотивованих та боєздатних, з першого дня збройної агресії Росії протистоїть їй на фронті, захищає суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, функціонує у чіткій відповідності до законів, бойових та дисциплінарних статутів військових формувань України і має героїчну переможну історію, зокрема звільнення від проросійських окупантів міста Маріуполя", - наголошують правоохоронці.

У МВС здивовані подібними заявами американських конгресменів, враховуючи нещодавній візит очільника відомства Арсена Авакова до США.

"Під час нього відбулася низка зустрічей високого рівня міністра з керівництвом Державного департаменту США, переговорів із конгресменами та сенаторами, підписано із директором ФБР рамкову угоду про співпрацю. Під час цих переговорів американська сторона висловлювала підтримку процесу реформ МВС України та підпорядкованих структур, який здійснює міністр Аваков", - повідомили у відомстві.

У МВС додають: "Сподіваємось, що Державний департамент США відреагує на звернення групи конгресменів та відповідним чином поінформує їх щодо позиції української сторони з цього приводу".

Довідково: 26 квітня більш як 50 американських конгресменів звернулися до Держдепу із проханням про дипломатичний тиск на Україну та Польщу через "фінансований державою антисемітизм". Серед іншого, в тексті у колі "нацистських колаборантів" названий Степан Бандера. В Українському інституті нацпам'яті такі заяви назвали "змішуванням некомпетентності та свідомого спотворення інформації, змішуванням правди та брехні".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Польщі активісти знищили пам'ятник воїнам УПА – фоторепортаж

Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА

Попередній матеріал
Таке вперше: ЦРУ США очолила жінка
Наступний матеріал
Реінтеграція відбувається: уряд затвердив план заходів в окупованому Криму