Москаль зареєстрував у ВР проект постанови про призначення виборів Президента 25.10.2009

  Нова дата президентських виборів: у середу народний депутат Генадій Москаль зареєстрував у парламенті проект постанови щодо призначенння перегонів на посаду глави держави 25 жовтня цього року. Самооборонець пояснює - Віктор Ющенко обирався Президентом, коли діяла норма щодо проведення чергових виборів глави держави в останню неділю жовтня 5-го року повноважень, яка припадає саме на 25 жовтня 2009 року.

  "Президент обирався за старою Контитуцією і закінчити строк має за старою Конституцією",- сказав Москаль.

  Нагадаємо, на відміну від старої Конституції у новій записано, що вибори Президента відбуваються у останню неділю останнього місяця 5-го року повноважень Президента України. Тому, у його Секретарітаті підтримують позицію голови Верховної Ради. Зважаючи на те, що Віктор Ющенко склав присягу 23 січня 2005 року, вибори повинні пройти 17 січня 2010 року.

  БЮТівець Андрій Шевченко пропонує призначити перегони на 27 грудня 2009-го, бо вважає, що треба брати не фактичний рік повноважень, а календарний рік - з січня по грудень. Якщо йти за такою логікою - попереджають юристи - то вибори можуть відбутися і наприкінці 2010, адже Віктор Ющенко став Президентом 2005-го, 5-й рік його повноважень спливає 2010, остання неділя - 25 грудня.

  Попередній матеріал
  Столичні лікарі провели попереджувальний страйк (репортаж)
  Наступний матеріал
  Найповніший документальний збірник щодо битви під Крутами презентували у Києві
  Теги:
  Loading...