Місцеві вибори. Коли відбудуться і за якою системою? (відео)

  Вибори до місцевих органів влади - не за горами. Владна команда розпочала дискусію не лише про дату проведення, але й про спосіб обрання місцевих керівників. Ось ключові пропозиції.

  У середу ввечері фракція Партії регіонів на своєму засіданні розглянула питання проведення місцевих виборів. Зокрема біло-блакитні визначилися із системою голосування. Регіонали хочуть на місцевому рівні відмовитися від суто пропорційної системи, коли виборці голосують за партійні списки.

  Михайло Чечетов, перший заступник голови фракції Партії регіонів: "Избрание в поселковые и сельские советы - по чистой мажоритарке, но выдвижение должно быть только от партий. И городские, районные, областные по смешанной системе, где половина избирается по партийным спискам, половина по мажоритарке, но опять таки – выдвижение только от партий".

  Також регіонали визначилися і з датою проведення місцевих виборів. Це 31 жовтня цього року. Проте визнають, аби реалізувати цей задум потрібно поспішати – внести зміни до Конституції, які зрівняють терміни повноважень місцевих голів та рад. Тож поки що коаліяцінти не поспішають стверджувати однозначно, що ідею проведення виборів весною 2011-го вони відкинули.

  Владислав Лук’янов, народний депутат, фракция ПР: "Є інша пропозиція, яка на мою думку більш позитивна. Це провести вибори восени 2010 року в останню неділю жовтня місяця".

  Рішення регіоналів не сподобалося бютівцям. Опозиціонери пояснюють: за мажоритарною системою легше провести кандидатів від влади. А вибори восени цього року вигідні біло-блакитним через поступове зниження їхнього рейтингу. Самі бютівці єдино можливою датою місцевого волевиявлення називають 27 березня 2011-го року.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Литвин: Місцеві вибори призначать на березень 2011
  Наступний матеріал
  На "Євробаченні-2010" провели репетицію (відео)
  Теги: