Мінюст: Суд над компартією України буде прозорим та публічним

  Можливий судовий розгляд відносно діяльності Комуністичної партії України буде максимально публічним, щоб у суспільства не було сумнівів при винесенні остаточного вердикту. У цьому запевнив міністр юстиції України Павло Петренко.


  "Щодо юридичної бази - ми будемо діяти публічно і тільки в рамках процедури, ми звернулися в СБУ, аби там провели певні розслідування та представили докази, що свідчать про наявність у діях КПУ ознак тих чи інших порушень. Тоді Мін'юст подасть позов до суду. Моя офіційна позиція, щоб суд був максимально публічним", - зазначив Петренко в інтерв'ю Еспресо.TV 20 травня.

  За словами міністра, "прогнозувати строки судового процесу важко, партія велика, вони будуть вибудовувати позицію захисту якимось чином".

  "Головне, щоб рішення суду не викликало сумнівів у суспільства", - підкреслив Петренко.

  Глава Мін'юсту припускає також, що в ході розгляду деякі члени КПУ можуть також бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

  "Коли ми подаватиме позов, ми будемо керуватися стандартами Європейської комісії, у тому числі Венеціанської комісії… тому може бути й притягення до відповідальності окремих членів цієї партії" , - пояснив він.

  Глава відомства також зазначив, що для Верховної Ради можлива ліквідація КПУ не буде мати ніяких наслідків, адже "ліквідована лише партія , а її народні депутати не будуть усуватися від обов'язків, вони будуть безпартійними".

  Нагадаємо, 13 травня в.о. президента України Олександр Турчинов звернувся до Мін'юсту з проханням вивчити можливість заборони КПУ через її можливої ​​співпраці з сепаратистами на південному сході країни. 16 травня в Верховній Раді України зареєстрували проект постанови № 4896 про ліквідацію фракції Комуністичної

  Після відповідного доручення Турчинова Міністерство юстиції направило запити в Генеральну прокуратуру і СБУ, в яких попросило провести розслідування можливих кримінальних злочинів з боку керівництва Комуністичної партії України .
  Попередній матеріал
  Україна продовжить переговори з Ізраїлем про зону вільної торгівлі
  Наступний матеріал
  Форвард "Дніпра" не буде тренуватись через травму