Міністр оборони Естонії
Міністр оборони Естонії Укрінформ

Повернення до business-as-usual з РФ нині неможливе – міністри оборони Швеції та Естонії

Європейські партнери відзначають: останнім часом Росія активно нарощує обороноздатність і переозброюється

Жодного повернення до нормальних відносин з Росією бути не може, доки вона не припинить порушувати міжнародне право, а на сході України не запанує мир. Таку думку висловили міністри оборони Швеції й Естонії на конференції "16 Конгрес з європейської безпеки та оборони", що триває нині в Берліні, передає "Укрінформ".

"Перш ніж навіть почати обговорювати повернення до business-as-usual з Росією, ми повинні бути впевнені у тому, що знайшли правильне рішення для врегулювання ситуації на сході України, для чого повинні бути виконані повною мірою Мінські домовленості, і Росія повинна повернутися на шлях виконання своїх міжнародних зобов'язань і в рамки правової поведінки", – зазначив міністр оборони Естонії Свен Міксер.

Крім того, питанню агресії РФ присвятив більшу частину свого виступу і міністр оборони Швеції Петер Хульквіст. Зокрема, поведінку РФ останніми роками він назвав "надзвичайно провокуючою і дестабілізуючою".

На його думку, Кремль навмисне прагне підвищення рівня викликів. Так, за словами Хульквіста, останніми роками (особливо після 2008-го), Росія нарощує обороноздатність і переозброюється. Нині росіяни витрачають 3% ВВП на військові потреби, що є найвищим рівнем після розпаду СРСР. Таким чином Москва посилає чіткий сигнал про готовність застосувати силу і змінювати кордони на континенті, заявив очільник Міноборони Швеції.

"Це найбільший виклик європейській структурі безпеки з моменту її утворення 25 років тому", – наголосив представник Швеції.

Він також додав, що про повернення до business-as-usual не може йтися, допоки існує нинішній рівень дезінформації і пропаганди, кіберзагроз, що виходять з РФ.

Зауважимо, що форум триватиме два дні, і в ньому візьмуть участь понад тисяча політиків, військових, експертів із близько 50 країн.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ворог готує диверсії на Світлодарській дузі – реакція штабу АТО
Наступний матеріал
Новий історичний рекорд: Вартість біткойн вперше перевищила $10 тисяч
Loading...