Меркель і Олланд закликали Порошенка до проведення реформ в Україні

  Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель закликали президента Петра Порошенка до негайного проведення реформ в Україні.

  Як повідомляє прес-служба Єлисейського палацу, під час телефонної розмови між Олландом, Меркель та Порошенком, яка відбулася у неділю, сторони обговорили ситуацію на Донбасі, а також наголосили на необхідності проведення в Україні реформ, передає "Радіо Свобода".  

  Зокрема, Олланд і Меркель назвали економічні реформи умовою для посилення міжнародної допомоги Україні.

  Крім того, лідери трьох країн також обговорили необхідність дотримання сторонами конфлікту на Донбасі Мінського протоколу. Франсуа Олланд і Ангела Меркель також відзначили важливість "інституційного вирішення" кризи на сході України. 

  "Вони наголосили на необхідності того, щоб російська влада вжила всіх очікуваних від неї заходів, які сприяли б деескалації", – повідомляють у Єлисейському палаці.

  Там також поінформували, що аналогічну заяву президент Франції зробив під час короткої зустрічі з главою Кремля Володимиром Путіним 6 грудня у Москві.

  Згідно з повідомленням на сайті президента України, сторони висловилися за якнайшвидшу зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську.

  "Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі. Вони відзначили, що попри зменшення кількості обстрілів з часу оголошення режиму припинення вогню 9 грудня, поки що не відбулось відведення військ та важкого озброєння від лінії розмежування, закриття кордону та звільнення заручників, згідно із зобов’язаннями сторін, закріпленими у Мінських домовленостях", – йдеться в повідомленні прес-служби Адміністрації президента України.

  Петро Порошенко також поінформував своїх співрозмовників про наміри доправити у постраждалі регіони гуманітарну допомогу із продовольством і ліками.

  Крім того, Порошенко, Меркель та Олланд висловилися за доцільність продовження діалогу в Нормандському форматі.

  Попередній матеріал
  Турчинов стане новим секретарем РНБО – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Заборону на польоти в Харків, Дніпропетровськ і Запоріжжя продовжено до 16 грудня

  Порошенко запевнив МВФ, що українські міністри мають однакові погляди на реформування країни

  Делегація ООН ознайомилась з планами реформування МВС України

  ЄБРР збільшить підтримку реформ в Україні

  Реформи в Україні потрібно починати негайно - Квасневський