cont.ws

"Мільйон у чемодан і я пішов": фахівець розповів, які корупційні схеми може повернути законопроект "Купуй українське"

Законопроект обмежує конкуренцію на ринку

В ефірі програми "Час: Online" виконавчий директор Українського державного центру радіочастот Вадим Гулько прокоментував законопроект "Купуй українське, плати українцям".

"Підвищувати рівень нашої економіки шляхом підвищення потужності й виробництва українських підприємств – це правильно і це потрібно робити", – зазначив Гулько.

Він зауважив, що не можна в такий спосіб обмежувати конкуренцію на ринку, бо деякі підприємства закуповують техніку за кордоном, якісних аналогів якої в Україні немає.

"Мене лякає цей законопроект, бо він може нав'язати виробника, продукція якого може не відповідати потрібним нормам", – заявив фахівець.

За його словами, законопроект в рази ускладнить роботу замовників та збільшить кількість довідок, які має надати учасник тендера.

"Тут (у законопроекті – ред.) є велика небезпека, оскільки відкривається шлях до певної корупційної схеми, яка була за паперових варіантів. Коли подавали пропозиції тому учаснику, якого лобіюють, казали, що у першого і другого замовника така-то ціна, а ти зроби на гривню менше і переможеш. У такий спосіб, змінюючи документи, робили з нього переможця", – пояснив Гулько.

Він додав, що зараз у PROZORRO такі схеми неможливі.

"Але якщо ми повернемося до варіанту, коли одна довідка і виконання певних критеріїв надає йому однозначну перевагу на ринку, а він знає, що в торгах братимуть участь лише іноземні компанії, – ми повертаємося до питання низької якості та корупції", – вважає фахівець.

За його словами, в разі ухвалення законопроекту, замовник зможе домовитися з українським виробником.

"Він скаже: "Давай я закладу собі маржу, ти мені принесеш хабар 20% і роби хоч удвічі дорожче. 
Дехто з замовників може цим скористатися. Яка різниця, мене завтра звільнять, давай краще зараз мені мільйон у чемодан і я пішов. Це дуже небезпечно", – зазначив Гулько.

Детальніше у відео:

Попередній матеріал
До Дніпра доправили двох "тяжких" бійців, поранених під Бутівкою
Наступний матеріал
Фахівець розповів про "підводні камені" PROZORRO
Loading...

Парубій сказав, коли Рада розгляне законопроект про реінтеграцію Донбасу

Гопко: "Ми не знаємо і половини дзвінків, які були здійснені в різні кабінети щодо законопроекту про парламентський контроль над НАБУ"

Законопроект про реінтеграцію ОРДЛО перебуває у комітеті з питань нацбезпеки і оборони, але на сайті ВР його немає

В кінці грудня Рада розгляне закон про реінтеграцію Донбасу

Сьому статтю в законі про освіту не будуть змінювати – Парубій

5 канал - трансляція наживо