Медведєв зустрівся з українськими олігархами

  Після дискусії зі студентами, російський та український Президенти мали зустріч із представниками ділових кіл обох країн. Захід відбувся у рамках 7-го українсько-російського економічного форуму.

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Під столичний готелем Хаят - віп-затор із автомобілів представницького класу. Сьогодні тут разом публічно зібралися найбагатші люди України та Росії. Сісти за один стіл олігархів спонукали президенти Янукович та Медведєв".

  Точність - увічливість олігархів. За 15 хвилин до призначеного часу усі товстосуми зайняли відведені їм місця. З українського боку найбагатші - Рінат Ахметов,  Віктор Пінчук, Дмитро Фірташ, Костянтин Григоришин та Олександр Ярославський. 

  По інший бік столу, подалі від журналістів, гуртуються росіяни - керівники об`єднаних авіа- та суднобудівельних компаній, голова правління "Сбєрбанка" Герман Греф, бізнесмен Олег Дерипаска. Президенти запізнюються на 30 хвилин. Налагоджувати контакти українські бізнесмени з російськими не поспішають. Пожвавлення настає, коли відмашку дають президенти. 

  Першими слово надають авіаторам - вони кажуть - готові до ще глибшої кооперації, аж до створення спільного російсько-українського підприємства. За ними звітують суднобудівельники - хочуть разом розробляти комплектування для кораблів. Наступний міністр палива та енергетики України Юрій Бойко - зі скаргою. Мовляв, впевнено дивитися у майбутнє Києву заважають Північний та Південний потоки - газогони, що їх Росія будує в обхід України.

  Утішити Бойка Дмитру Медведєву нічим. Доведеться звикати дивитися у майбутнє, де вже є Північний і Південний потоки.

  Росіяни пропонують шукати інші форми співпраці - наприклад, в об`єднанні "Газпрому" із "Нафтогазом". Відповідати публічно на таку пропозицію ніхто з офіційних осіб не став. Співзасновник "РосУкрЕнерго" Дмитро Фірташ згодом розсудив: такий бізнес Україні не по зубах.

  Президенти зустрічю залишилися задоволені. Пообіцяли - тепер бізнесмени двох країн зустрічатимуться частіше.  Закріпити домовленості пішли на спільний обід.

  Ольга Кошеленко, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  Медведєв виступив перед українськими студентами
  Наступний матеріал
  Опозиція: влада хоче влаштувати показове покарання неугодних
  Теги: